Václav Šňupárek v development týmu Novo Nordisk

29.10.2019 | Jiří Vlasák

Václav Šňupárek, 24 letý český cyklista, u něhož byla zjištěna cukrovka 1. typu, bude v roce 2020 členem development týmu Novo Nordisk.

Novo Nordisk je americký tým s prokontinentálním statutem, který sdružuje cyklisty doslova z celého světa, u kterých je diagnostikováno diabates. Kromě Pro týmu provozuje i development tým. V letošní roce měla záloha Novo Nordisk na soupisce 10 cyklistů a to ze Spojených států, Kanady, Nového Zélandu, Francie, Španělska, Nizozemí, Polska i Uzbekistánu. Do jejich řad se od následujícího roku zařadí i Václav Šňupárek.

Václav se může pochlubit v juniorské kategorii třemi stříbrnými a jednou bronzovou medailí z mistrovství světa, resp. mistrovství Evropy v MTBO. V klasickém XCO pak třeba vítězstvím v pověstných Gočárových schodech z roku 2016, nikoli v elitní kategorii, ale v tzv. Nova jízdě na 25 km.

Když u něj v roce 2017 byla zjištěna cukrovka, nevzdal se, aktivně oslovil Novo Nordisk a po zkušebním období, v jehož rámci mj. závodil s tímto týmem v Belgii a absolvoval kemp v USA, se s Novo Nordisk dohodl na smlouvě na příští rok.

Abychom si udělali detailnější obrázek o Václavově výkonnostní úrovni, nakoukněme do výsledkových listin letošního Škoda Cupu, českého poháru v silniční cyklistice. Jeho jméno najdeme např. na 29. místě v posledním pohárovém závodě v Mladé Boleslavi.

Budeme držet palce.

Kliky Shimano XTR FC-M900 , 46-36-26,...

Tak jak je na fotkách, bez osy.. Závity a...

2200 ,- Více..

Prodám silniční kolo Cervélo

Osazeno je nejvyšší řadou Dura Ace, kliky...

43000 ,- Více..

Range Road Gmilesi Bellinzona Cycles...

Zdravím všechny cyklo fandy, nabízím k...

21999 ,- Více..

Predstavec Thomson X2 10stupnov 110mm

Predávam, nový, z bicyklu zhodený Thomson X2...

1500 ,- Více..