Valenciana otevřela sezónu UCI závodů v Evropě

25.01.2021 | Jiří Vlasák, foto: Clásicca Comunitat Valenciana

Valenciana otevřela sezónu UCI závodů v Evropě

Clásicca Comunitat Valenciana se stala prvním letošním silničním závodem z kalendáře UCI. Vyhrál ji Lorrenzo Manzin z Total Direct Energie.

Nedělní závod kategorie 1.2 měřil pouhých 97 km. V jeho první polovině museli cyklisté zdolat několik středně náročných stoupání, ovšem druhá část se jela po téměř absolutní rovině.

V úniku dne se ocitli Zana (Bardiani) a Gesbert (Arkéa). Na likvidaci tohoto pokusu se nejvíc podílely týmy Total Direct a mimořádně aktivní borci Equipo Kern Pharma. Prvně jmenovanému celku se to vyplatilo v podobě vítězství Manzina, nejlepší z Kern Pharma byl nejzkušenější z tohoto týmu Enrique Sanz na 4. místě.

Profil závodu nahrál tomu, že v čase vítěze bylo klasifikováno 37 cyklistů, z nichž nejvíc - po 6 - bylo z Bardiani a Euskatelu. Byla to víc jak třetina všech, kteří se postavili na start. World Tour týmy tu zcela chyběly, z 15 týmů jich bylo 8 z kategorie Pro Tour: španělské Caja Rural, Kern Pharma, Euskatel a Burgos, italské Bardiani a Eolo-Kometa a francouzské Total Direct a Arkéa.

Zana a Gesbert