Valenciana otevřela sezónu UCI závodů v Evropě

25.01.2021 | Jiří Vlasák, foto: Clásicca Comunitat Valenciana

Valenciana otevřela sezónu UCI závodů v Evropě

Clásicca Comunitat Valenciana se stala prvním letošním silničním závodem z kalendáře UCI. Vyhrál ji Lorrenzo Manzin z Total Direct Energie.

Nedělní závod kategorie 1.2 měřil pouhých 97 km. V jeho první polovině museli cyklisté zdolat několik středně náročných stoupání, ovšem druhá část se jela po téměř absolutní rovině.

V úniku dne se ocitli Zana (Bardiani) a Gesbert (Arkéa). Na likvidaci tohoto pokusu se nejvíc podílely týmy Total Direct a mimořádně aktivní borci Equipo Kern Pharma. Prvně jmenovanému celku se to vyplatilo v podobě vítězství Manzina, nejlepší z Kern Pharma byl nejzkušenější z tohoto týmu Enrique Sanz na 4. místě.

Profil závodu nahrál tomu, že v čase vítěze bylo klasifikováno 37 cyklistů, z nichž nejvíc - po 6 - bylo z Bardiani a Euskatelu. Byla to víc jak třetina všech, kteří se postavili na start. World Tour týmy tu zcela chyběly, z 15 týmů jich bylo 8 z kategorie Pro Tour: španělské Caja Rural, Kern Pharma, Euskatel a Burgos, italské Bardiani a Eolo-Kometa a francouzské Total Direct a Arkéa.

Zana a Gesbert

Třmen Sram Red Etap AXS Post Mount...

Prodám nový třmen brzdy Sram Red Etap AXS...

1200 ,- Více..

Duše TUBOLITO MTB PLUS 2 - 115 gramů

Prodám 3ks duší TUBOLITO MTB PLUS. Váha...

1200 ,- Více..

prodám adaptér MAGURA SHIFTMIX pro...

viz foto, použitý krátce, zbyl po přestavbě...

200 ,- Více..

TOP gravel pláště Donnelly XPLOR MSO WC...

Prodám 1x jeté špičkové kevlarové pláště...

2200 ,- Více..