Vydařené soustředění v Harrachově

22.05.2023 | TZ Team Dukla Praha

Vydařené soustředění v Harrachově

Cyklistický tým juniorů Dukly Praha má za sebou šestidenní soustředění v Harrachově, které mělo za cíl závodníky nastartovat pro další část sezony.

Šest týdnů jsme každý víkend závodili a cítil jsem, že je potřeba zase pořádně potrénovat a obnovit aerobní kapacitu. Proto jsme vynechali dráhové závody 500+1 kolo a do programu jsme zařadili tréninkový kemp v Krkonoších,“ řekl trenér František Trkal.

Čeká nás teď klíčová část sezony v čele s mistrovstvím republiky a jsem rád, že jsme mohli tento kemp absolvovat. Využili jsme komplex Dukly v Harrachově a měli jsme k dispozici veškerý komfort včetně kvalitní regenerace,“ informoval trenér.

Soustředění se zúčastnili Jakub Elbadri, Vilém Vostal, Jan Faltýnek, Adam Bradáč, Tomáš Novák, Jakub Kuba a Kristián Vavro. „Bohužel chyběl Matyáš Muroň, který měl zdravotní problémy. Ale už začal s lehkým tréninkem a věřím, že se brzy znovu dostane do své obvyklé formy. Jsem naopak rád, že je zpátky Adam Bradáč. Měl potíže s kolenem, ze začátku soustředění měl trošku jiný režim, ale ke konci už se zapojoval naplno,“ uvedl Trkal.

Jeho svěřenci za 6 dní nastoupali zhruba 10 000 metrů! „Využili jsme k tréninku řadu krkonošských kopců, ale nejčastěji jsme vyjížděli na Zlaté návrší. Chtěl jsem opravdu dlouhé kopce, které se jedou od 30 do 40 minut. Kluci pracovali poctivě a myslím, že soustředění splnilo účel,“ dodal trenér Dukly.

Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE