You By Festka – Draci pro Harolda

28.06.2022 | TZ Festka

You By Festka – Draci pro Harolda

Společnost FESTKA, český výrobce špičkových rámů pro jízdní kola, je známá nejenom svou unikátní výrobní technologií založenou na trubkách z navíjeného karbonového vlákna, ale také dokonalým lakováním a originálními grafickými provedeními svých výrobků.

V rámci služby You By Festka, což je nejvyšší kategorie zákaznických služeb, jakou společnost poskytuje, dostane klient to nejlepší, co lze v oblasti grafického designu a zákaznického servisu očekávat. „Úroveň personalizace, kterou jsme zde schopni nabídnout, nemá v oboru obdoby. Je to služba, která nezná hranic, a proto je omezena pouze na dvanáct projektů ročně. Jejich charakter je stejně široký jako fantazie našich klientů. Někteří přesně vědí, co chtějí, někteří nám dají jen přibližnou představu, kam by se chtěli ubírat, a někteří to nechávají zcela na nás, abychom přišli s něčím originálním," vysvětluje Tom Hnida, umělecký ředitel společnosti.

loading...

Projekt Draci pro Harolda inicioval prodejce Festky The Brick Multi Sport Store, který sídlí ve filipínské Manile. Tento vyhlášený obchod s koly nejzvučnějších značek je již šest let skvělým partnerem a propagátorem značky Festka. Klientovo zadání bylo jednoduché, ale poměrně jasné. Chtěl dvojici červených a zlatých draků na hlavové trubce a vidlici a měl i jasnou představu o tom, jaké barvy by si přál na dalších místech rámu, který jinak nechával vyniknout charakteristicky vzorovanému holému karbonu, který je jedním z poznávacích znamení výrobků společnosti. Zapůsobil na něj dřívější projekt You By Festka s podobnými motivy od ilustrátora Michala Bačáka, i když nechtěl nic tak komplikovaného.

Všechny projekty You By Festka se rodí z úzké spolupráce mezi klientem a umělcem nebo designérem. V tomto případě to byl umělecký ředitel Festky Tom Hnida, který vzal úkol na sebe, protože se mu líbil klientův příběh a motivace. Ačkoli Harold žije na Filipínách, pochází z Číny, země, jejíž obyvatelé věří, že pocházejí z draků. Drak pro ně symbolizuje moc i štěstí současně. Dračí motivy na rámu měly vytvořit nejen pouto mezi kolem a jezdcem, ale také mezi jezdcem a jeho dávnou domovinou.

Jakmile Harold schválil Tomovy první skici, následovalo mnohem delší období hledání správných barev a dolaďování detailů. Tomovým mistrovským kouskem však bylo video, ve kterém v ilustrátoru načrtl svou konečnou verzi návrhu. Harold byl Tomovým videem ohromen. „Díval jsem se na video na svém počítači a připadal jsem si, jako bych seděl vedle Toma," popsal Harold své pocity po shlédnutí prezentace.

Po tom, co dal Harold návrhům a barvám zelenou, mohl se Tom pustit do práce na rámu, který byl mezitím vyroben na míru tak, aby Haroldovi poskytoval veškerý komfort při jízdě. O mnoho hodin pečlivé práce později byli draci hotovi a rám byl připraven k odeslání zpět do lakovny na finální nástřik ochranným transparentním lakem.

Draci poletí do Manily jako rámová sada. „Jak známe Leroye, šéfa Bricku, jsme si jisti, že Haroldovo kolo bude špičková stavba, a těšíme se, až ji uvidíme a podělíme se o fotky..." říká Tom Hnida.

Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE