Začalo SP horských kol v Albstadtu a blíží se Nové Město i s juniory

18.05.2019 | TZ ČSC

Začíná SP horských kol v Albstadtu a Novém Městě i s juniory! Německý Albstadt hostí úvodní podnik seriálu horských kol v olympijském cross country.

Bikeři vstupují do velmi důležité, předolympijské sezóny, která bude zásadní pro generování národních kvót pro olympijské hry v Tokyu. V Albstadtu i Novém Městě bude startovat kompletní česká špička, všichni jezdci jsou v pořádku, bez zdravotních omezení.

Zajímavostí je, že v Albstadtu a také v následujícím víkendu v Novém Městě na Moravě budeme moci sledovat závod nejlepších juniorů světa v rámci Juniorské světové série.

Junioři se vrací do programu světového poháru horských kol po několika letech.

„Je to společná aktivita a úsilí trenérů Německa, Rakouska, Švýcarska, Anglie a naše. Návrat juniorů do seriálu Světového poháru horských kol chápeme nejenom jako důležitý prvek zajišťující budoucnost olympijského cross country ale také jako logistickou a ekonomickou úsporu. Je samozřejmě rozdíl, jestli jedeme jeden víkend s juniory do Francie a druhý víkend závodíme s elitou v Německu nebo jestli jedeme v jednom výjezdu s elitou i juniory jenom na jedno místo. Také úroveň světového poháru dospělých je někde úplně jinde, než zajištění pouze Juniorské světové série. Velmi tímto děkuji Petrovi Vaňkovi, Petrovi Markovi a všem organizátorům SP v Novém Městě, že nás v tomto úsilí podpořili,“ komentuje sympatický počin trenér Viktor Zapletal.

 

Turbo Levo HT COMP 29 2019 vel. L...

Eektrokolo Specialized Turbo Levo HT COMP...

71999 ,- Více..

AUTHOR A-MATRIX 24"

A-MATRIX 24" na cca 9 - 13let, 125 - 155cm,...

7590 ,- Více..

KELLYS Hacker 50, model 2019,vel.L,...

Velikost L, nová geometrie na cca 183 -...

45990 ,- Více..

Specialized Turbo Levo HT, 2019 Woman...

1x velikost M na cca 160 - 175cm, záruka 24...

63999 ,- Více..