Zprávy z týmů - Mladé naděje Favoritu Brno byly úspěšné na mistrovství Slovenska

04.08.2020 | TZ TJ Favorit Brno

Zprávy z týmů - Mladé naděje Favoritu Brno byly úspěšné na mistrovství Slovenska

Po úspěšném dráhovém bloku, kde získali mládežníci TJ Favoritu Brno spoustu vítězství a medailí z MČR, jsme se přesunuli na silniční závody, které vyvrcholí mistrovstvím České republiky a Závodem míru v Jevíčku.

Naše dvě žákovské naděje začaly závodem rovnou nejdůležitějším a to mistrovstvím Slovenské republiky. V sobotní časovce potvrdily vynikající formu a získaly cenné kovy, když je od sebe dělila pouhá jedna vteřina.

Kristián Vavro si dojel pro stříbrnou medaili a Michael Filip Smith pro bronzovou. V nedělním silničním závodě opět kontrolovali situaci z první skupiny. V závěru došlo na hromadný spurt, ze kterého si odnáší skvělé páté a deváté místo ve shodném pořadí jako v časovce. „Z kluků mám obrovskou radost, celou sezónu tvrdě makají a mistrovské medaile jsou zasloužená odměna. Slovenská mise dopadla úspěšně i díky perfektnímu mechanickému zabezpečení od Petra Majkuta,“ usmíval se šťastný Vladimír Lazar.

VÝSLEDKY - časovka

VÝSLEDKY - silnice

Naši kadeti a junioři společně také absolvovali mezinárodní etapový závod Regionem Orlicka. Tato tvrdá zkouška v kopcích důkladně prověří připravenost všech závodníků. Dílčím úspěchem se blýskl Štěpán Telecký. Vynikající časovkou obsadil desáté místo, což znamenalo nejrychlejší čas v kategorii kadetů a zaslouženě si mohl obléci modrý dres pro nejlepšího kadeta závodu. Celkově Štěpán obsadil 29. místo, což je vzhledem k jeho věku a konkurenci více než 160 závodníků z šesti evropských zemí výsledek obdivuhodný. „Kluci se na závod těšili, tušili jsme, že po dráhové přípravě to nebude optimální, ale i tak předvedli velmi dobré výkony a věřím, že takto náročný závod je posune zase o kousek výš,“ informoval Lukáš Petr.

Zapletená kola Javax WS252 - Novatec -...

Zapletená 29" (622) kola určená na...

6999 ,- Více..

Prodám Trek Slash 8

Prodám Trek Slash 8 model 2020 , 29" kola,...

63000 ,- Více..

Výkup jízdních kol všech typů

Pokud potřebujete prodat rychle Vaše jízdní...

1 ,- Více..

Jednopřevodník PMP pro MTB - Shimano i...

Sram Direct mount - Offset 6mm - 30 / 32 /...

1050 ,- Více..