Zprávy z týmů - Topforex-Lapierre

16.09.2019 | Radka Maurová

Topforex-Lapierre se rozloučil se zahraničními závody pro sezónu 2019 v Rakousku.

V sezóně 2019 zbývá pouze posledních pár týdnů a dva poslední závody v Čechách. Posledním zahraničním byl tuto neděli v srdci Štýrska 21. ročník Raiffeisen Grand Prix, který začínal i končil v Gratwein - Strassengel. Za Topforex-Lapierre nastoupila šestice závodníků (Roman Lehký, Martin Kohout, Vojtěch Řepa, Petr Klabouch, Tomáš Čapek a Adam Foltán). 9 okruhů po 20,5 km bylo náročných. V každém kole byly dva kopce o délce 2,5 km, které díky ostrému tempu byly rozhodující a po každém z nich se peloton více a více dělil a závodníci odpadali po skupinách. „Od začátku se závod jel velice rychle. Od nás se nejlépe držel Vojta Řepa, který nakonec přijel na 13. místě v první skupině. Ve druhé skupině dojel Petr Klabouch. Těžký okruh sebral spoustu sil všem závodníkům a dokončila sotva třetina. Kluci se snažili Vojtovi pomoct, aby ušetřil co nejvíce sil. Jako prvoročák dovedl dojet v první skupině, což hodnotím jako solidní výsledek a oceňuji skvělou týmovou spolupráci,“ shrnul sportovní ředitel Petr Kaltofen

O příštím víkendu se pojede poslední závod Českého poháru ŠKODA CUP 2019 v Mladé Boleslavi, kam nás můžete přijít podpořit při obhajobě týmového titulu. Sezónu tým zakončí následně poslední zářijový víkend na Velké ceně Hradce Králové.