Zprávy z týmů: V premiérové časovce MS v kategorii Elite Jakub Otruba 37.

25.09.2020 | TZ Elkov Kasper

Zprávy z týmů: V premiérové časovce MS v kategorii Elite Jakub Otruba 37.

Jakub Otruba dnes ještě jako U23 nastoupil v kategorii Elite do časovky mistrovství světa v italské Imole. Mezi 56 závodníky na startu dokončil na 37. místě.

Na závodním okruhu v Imole vyrazil Jakub Otruba jako sedmý z celkových padesáti šesti jezdců. Relativně krátká mistrovská časovka měřila 31,7 km a měla mírně zvlněný profil. Na trati byl jediný mezičas, na kterém byl při průjezdu Jakub na třetím místě a měl před sebou Kazacha Gruzdeva a Němce Walscheida, za kterým zaostával 44 vteřin. 

Po první části, která se celá jela proti silnému větru, se Jakub Otruba naopak po větru snažil vylepšit svůj čas, nicméně do cíle dorazil také na třetí místě, i když na Němce stáhl deset vteřin. Ne všichni závodníci před ním však jeli rychleji než on, a tak se poměrně dlouho držel v první desítce.

„Jelo se mi celkem dobře, ale časovkářská špička je úplně někde jinde a před startem jsem pomýšlel aspoň na první třicítku. Možná kdyby méně foukalo, tak bych zajel lepší čas, protože cestou zpátky po větru mi chyběly těžké převody. Příště si dám dopředu 58," shrnul s hořkým úsměvem svůj první start v kategorii Elite Jakub Otruba.

Mistrem světa se stal Ital Filippo Ganna z týmu Ineos Grenadiers. Úřadující mistr ČR Josef Černý obsadil 23. místo.  

ZTR Crest S1 + Shimano

BOOST zapletená kola na ráfcích ZTR Crest...

2900 ,- Více..

Dámské kolo 29" MRX 2019 vel. 17"...

Téměř nové dámské MRX 29" po manželce viz...

20000 ,- Více..

Mavic Crossmax SL PRO

Zapletená kola Mavic model 2016, ořech...

16500 ,- Více..

Specialized phenom

Prodám sedlo specialized phenom comp, šířka...

1200 ,- Více..