11. ročník Krušnotonu se odkládá na rok 2021

10.06.2020 | TZ organizátor závod

11. ročník Krušnotonu se odkládá na rok 2021

V sobotu 8. 8. 2020 se měl uskutečnit 11. ročník mezinárodního silničního cyklistického maratonu Krušnoton. Přípravy na závod jsme letos zahájili rekordně brzy a vše se zdálo být ideální a přívětivé pro uspořádání dalšího úspěšného ročníku největšího českého silničního hobby maratonu.

S příchodem pandemie koronaviru COVID-19 jsme včas zahájené přípravy zastavili a zakonzervovali. S napětím jsme sledovali vývoj situace a modlili jsme se, aby pandemie co nejdříve opadla a my mohli v započaté práci brzy pokračovat. Jako nejzazší termín pro stanovisko, zda se Krušnoton v roce 2020 uskuteční či nikoliv, jsme si zvolili 10. červen 2020.

Na dnešní schůzce organizačního týmu jsme dlouze diskutovali všechny možné varianty a scénáře a po dlouhých a emotivních diskuzích jsme s těžkým srdcem nakonec dospěli k jednomyslnému závěru 11. ročník silničního maratonu Krušnoton odložit na rok 2021.

Jsme přesvědčeni, že pandemická situace bude v srpnu letošního roku pro uspořádání závodu příznivá, a že i aktuální restrikce budou o něco mírnější než jsou k dnešnímu dni. Pandemie koronaviru nám však v uplynulých dvou měsících připravila mnoho jiných, především pracovních výzev, které jsme v našich civilních zaměstnání museli složitě řešit, a které nám neumožnily, tak jako obvykle, věnovat se plně krokům nutným k plnohodnotným přípravám letošního ročníku. Vzhledem k tomu, že naše zvýšené pracovní vytížení předchozích měsíců a týdnů ještě stále přetrvává, shodli jsme se, že i při okamžitém obnovení přípravných prací na uspořádání letošního ročníku bude naše úsilí neúměrné, letošní ročník bychom šili příliš „horkou jehlou“ a zátěž, která přípravy a organizaci Krušnotonu provází, by nám ohla záda do hlubokého záklonu po celou dobu příprav.

Proto jsme dospěli k jednomyslnému závěru 11. ročník Krušnotonu odložit a přesunout do roku 2021, kdy na přípravu závodu, nenastane-li opět nějaká nepředvídatelná situace, bude dostatek času, což nám umožní uspořádat závod v dimenzi a kvalitě takové, jak jste na něj za poslední léta zvyklí.

Je nám velice líto a jsme smutní z toho, že mnohé z vás, kteří se na zahájení soutěžní cyklistické sezóny nedočkavě těšíte a s napětím vyhlížete své oblíbené závody, posunutím Krušnotonu na rok 2021 zklameme. Vězte, že naše rozhodnutí nebylo vůbec jednoduché a chladné, a že pod krásnými a emotivními fotografiemi z uplynulých ročníků v zasedací místnosti Koloshopu probíhal v každém z organizátorů těžký boj nad tím, zda přeci jen nejsme schopni i přes obrovskou pracovní zátěž letošní ročník uspořádat. S vědomím náročnosti příprav a nutnosti plnění termínů včas jsme ale nakonec museli přistoupit k racionálnímu řešení.

Věříme, že naše rozhodnutí přijmete s pochopením a budeme velmi poctěni, pokud nám zachováte svou přízeň. Těšíme se se všemi příznivci Krušnotonu na viděnou při plnohodnotném 11. ročníku, který se uskuteční, doufejme, že ve standardním formátu, v Teplicích dne 7. 8. 2021.

Všem dosud přihlášeným soutěžícím bude v následujících dnech vráceno zaplacené startovné v plné výši. Nové přihlašování na 11. ročník bude znovu spuštěno jako obvykle k 1. 3. roku 2021. Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste