Čábelická a Cink deklasovali konkurenci rozdílem třídy a obhájili loňské tituly republikových šampionů

12.07.2020 | TZ ČSC

Čábelická a Cink deklasovali konkurenci rozdílem třídy a obhájili loňské tituly republikových šampionů

Oba mistři republiky si mohou stýskat, že se letos nejede kompletní seriál světového poháru, protože jejich výkonnost je excelentní a zcela jistě by obstáli i v mezinárodní konkurenci. Prakticky systémem start cíl se Jitka Čábelická i Ondřej Cink vzdalovali svým soupeřům a obhájili loňská vítězství, Čábelická získala titul již potřetí za sebou, Cink slaví svůj čtvrtý titul.

K dalším mimořádným chvílím bikového víkendu v Peci pod Sněžkou patří vítězství Terezy Tvarůžkové v kategorii žen do 23 let, která se neustále posouvala dopředu, až na druhé místo v absolutním pořadí, a na Čábelickou ztratila velice lichotivých 48 vteřin. Vrcholovou cyklistikou se zabývá teprve druhým rokem, roste v ní velká naděje pro českou reprezentaci. Stejně staří muži za svými elitními kolegy zaostali výrazně a vítěz U23 Samuel Jirouš dorazil do cíle až sedm a půl minuty za Cinkem. V Krkonoších slavil už svůj druhý titul, když v pátek finišoval ve vítězné štafetě týmu Rouvy Specialized, tutéž štafetu rozjížděl jeho kolega Jan Sáska, trochu překvapivě vítězný mezi juniory. Nejrychlejší juniorkou byla Aneta Novotná.

Technicky náročnou přírodní trať na úpatí sjezdovky Javor ovlivnilo typicky horské vrtkavé počasí, pro mladší kategorie byly nejnáročnější pasáže jen stěží sjízdné a rozhodčí jim ubírali počty okruhů, ale směrem k vrcholu programu trať postupně vysychala a zrychlovala se. Počasí neodradilo ani bohaté zástupy diváků, kteří vytvořili skvělou atmosféru.

Kompletní výsledkyMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste