Alberto Contador podle zákulisních informací podepsal smlouvu na další sezónu s americkým WorldTour týmem Trek - Segafredo. Samotný tým ani závodník tuto informaci nemohou až do 1. srpna potvrdit, ale je to považováno za hotovou věc. Společně s Contadorem do týmu přijdou další dva závodníci a patrně i další členové týmu. 

Sám Contador však potvrdil zvěsti, že ačkoliv figuruje v nominaci španělského týmu pro Tour Olympijské hry v Rio de Janeiro, nebude startovat a místo toho se bude připravovat na španělskou Vueltu. Contador po pádech na Tour de France musí minimálně dva týdny odpočívat bez kola a další dva týdny regenerovat, takže neexistuje možnost, že by byl v pořádku a ve formě už na OH. Nejistá je i Vuelta, ale do té je více času a Contador, věříme, že se na ni podívá. 

Contador také potvrdil, že jeden ze závodníků týmu Tinkoff na Tour nerespektoval nařízení sportovních ředitelů a jel na svůj vlastní výsledek v celkovém pořadí, čímž evidentně narážel na Romana Kreuzigera, ačkoliv nikoho nejmenoval.