Elkov Author na vítězné vlně

13.05.2019 | Libor Matějka, TZ SPR Media

Elkov Author na vítězné vlně

Startovali ve čtyřech a všichni se vešli do první pětky závodu V4 - Alois Kaňkovský vyhrál další mezinárodní závod. Jan Bárta získal UCI body v kvalitních závodech a po druhém místě v etapě skončil ve Francii čtvrtý celkově. Hradečtí si připsali během jediného dne 123 UCI body.

Když jsme sledovali výkon našeho nejlepšího týmu na českém poháru v Rokycanech, tak se nám zdálo neuvěřitelné, jak pouhá čtveřice jezdců Elkov Author zdecimovala domácí peloton. Ještě senzačnější výsledek tato čtveřice udělala na Slovensku. V závodě V4 obsadil Alois Kaňkovský první místo, třetí byl Dominik Neuman, čtvrtý Michael Kukrle a pátý Matěj Zahálka.


Alois Kaňkovský si připsal další UCI vítězství, když ovládl závod Visegrad 4 Bicycle Race UCI 1.2, kdy se navíc celý zbytek týmu vešel do první pětice. 
Poslední díl série Visegrad4 se jel mezi Bratislavou a Sencem. Závodníci nejdříve zdolali táhlé stoupání na pezinskou Babu a potom zamířili na čtyři dvacetikilometrové okruhy u Sence. Ačkoliv byl Elkov Author zastoupen pouze Kukrlem, Kaňkovským, Zahálkou a Neumanem, tak se mu dařilo každým okruhem eliminovat peloton a po předposledním kole na čele zůstalo pouze devět závodníků. 
 
“Po předchozích průjezdech přes cíl jsem věděl, že dojezd je technický a je třeba do spurtu najet včas. Kluci mi spurt rozjeli tak dobře, že jsem nastoupil v poslední zatáčce a mimo druhého místa se všichni neskutečně seřadili za mě,” popsal průběh dojezdu vítěz Alois Kaňkovský. V první pětce tak Elkov Author neobsadil pouze druhé místo, které bral Pawel Franczak, ale třetí skončil Dominik Neuman, čtvrtý Michael Kukrle a pátý Matěj Zahálka.

Elkov Author závodil tento týden také ve Francii, kde se postavil na start závodu Rhone-Alpes Isere Tour UCI 2.2, který byl rozdělený do čtyř etap. Ani jeden v jednom ze závodních dní se nepodařilo rozhodnout o vítězi etapy v závěrečném spurtu peloton, ale po úspěšných únicích. 
První dva dny jelo startovní pole ve zvlněném terénu a nejlepšími byli 21. Michal Schlegel a 11. František Sisr. Třetí den se do úniku dostal i Jan Bárta, který ve skupině deseti závodníků vybojoval páté místo, čímž se posunul do první desítky průběžného hodnocení.
V poslední etapě Jan Bárta znovu útočil, v první polovině závodu odjel opět v deseti lidech, ale únik byl následně zlikvidován. Elkov Author se nevzdal a ve větrném počasí rozjel terezín, který zredukoval peloton na 40 závodníků. V úplném závěru Jan Bárta s dalšími dvěma závodníky zachytil nástup trojice jezdců a o vítězství tak bojovalo šest cyklistů. 
“Potom co nás zůstalo na čele šest, jsem věděl, že musím jít do spurtu s chladnou hlavou. Nejsem nejlepší spurter a tak jsem si počkal a šel spurtu ze zadní pozice. Tahle taktika se vyplatila a druhé místo je příjemné,” popsal průběh závěru etapy Jan Bárta. Díky svému umístění v poslední etapě navíc posbíral bonifikační vteřiny, které ho v celkovém hodnocení vynesly na konečné čtvrté místo. 
Foto ELKOV Author a ilustrační Josef Vaishar/cycling.photographyMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste