V Pardubicích se sešlo necelých 70 závodníků kategorie Elite, pro které byl vypsán závod na 50 okruhů. Elkov Author měl celý závod pod kontrolou a Alois Kaňkovský i ostatní sbírali všechny důležité body.

Cílovou páskou posledního okruhu nakonec projeli první tři závodníci Elkov Author v pořadí, v jakém se sešli i na pódiu. Závod vyhrál Alois Kaňkovský, na druhém místě skončil František Sisr a třetí se umístil Dominik Neuman.

Výsledky

Jak se vedlo týmu nadějí Topforex-Lapierre?

Jeden z divácky nejatraktivnějších závodů odjel spolu s českou špičkou v téměř plné sestavě i Topforex-Lapierre. Memoriál Josefa Křivky je městským okruhem v centru Pardubic a obecenstvu se tak skýtá pohled na závodníky při 50ti průjezdech kol, která jsou dlouhá 1,5 km. „Závod je svým profilem sice na první pohled nenápadný, je vlastně i krátký, ale jednoduchý není vůbec. Je velmi náročné i jen takzvaně uviset v balíku při tomto tempu, na hladkém povrchu a s množstvím zatáček. Na závod je potřeba hodně velká koncentrace, není hluchý moment, ve kterém by se dalo odpočinout. Také spolupráce týmu je trošku jiná, než v závodě, který trvá 5 hodin a vede volnou krajinou,“ popsal specifika kritéria sportovní ředitel René Andrle.

Po počátečním odskoku jedné skupinky tvořené především týmem ElkovAuthor se Topforex-Lapierre koncentroval na dotažení a sjetí mezery. Velmi aktivně pracoval a při průjezdu předposledním kolem se skvěle jedoucímu Tomáši Čapkovi podařilo získat body za první průběžné místo. Ve finiši opět dominoval Elkov. Pro naše mladé závodníky ale byl celý závod velmi přínosný jako další cenná zkušenost. „Mě se jelo hodně dobře, cítím progres oproti minulým závodům. Mohli jsme jen lépe spolupracovat, dnes to nevyšlo tak, jak jsme si představovali. Až na část jsme se nedrželi moc pohromadě. Jelo se průměrem přes 48km/h, což je hodně. Ten okruh mi ale sedí, je to podobné „Lopatárně“ v Plzni,“ řekl po závodě Tomáš Čapek.

Favorit Brno se také neztratil

Petr Hampl z Favoritu Brno obsadil velmi dobrou čtvrtou příčku. Na startu se sešla kvalitní konkurence včetně kompletní sestavy Elkov Author. Ti také opanovali první tři místa v závodě. Vyhrál Kaňkovský před Sisrem a Neumanem, hned za nimi však skončil Hampl.
"Převaha Elkovu byla veliká, ale těší mě, že se naši kluci neztratili. Petr zajel výborně, ale rád bych tentokrát pochválil celý tým za výborný kolektivní výkon," řekl šéftrenér Favoritu František Trkal.
Z dalších našich závodníků skončil Kulhánek 12., Procházka 13. a Rotter obsadil 19. místo
Favorit startoval v sestavě Hampl, Sekanina, Rotter, Kmínek, Kulhánek, Voneš, Procházka.