I druhou virtuální Grand Prix cyklistů vyhrál Daniel Turek z Israel Academy Teamu

23.05.2020 | TZ ČSC, Foto: Rouvy

I druhou virtuální Grand Prix cyklistů vyhrál Daniel Turek z Israel Academy Teamu

Druhý virtuální závod pod záštitou Českého svazu cyklistiky eGP ČSC – Mount Ventoux se opět těšil velkému zájmu. Registrováno bylo přes dvě stě závodníků se zástupci ze zemí napříč kontinenty v čele s našimi předními profesionály v silniční cyklistice i MTB. Legendární stoupání, které je známo zejména zásluhou Tour de France, nejrychleji zdolal Daniel Turek.

V úvodu závodu nastolil nejrychlejší tempo Michal Schlegel (Elkov Kasper), který už několikrát při svých startech na Tour de l’Avenir prokázal, že mu podobný profil sedí. Jeho tempo ale dokázal zachytit vítěz první eGP ČSC Daniel Turek (Israel Cycling Academy), který se později dostal do vedení. Cílovou pásku protnul v čase 51:52 s náskokem 44 vteřin na druhého Schlegela. Třetí místo obsadil reprezentant MTB Jan Škarnitzl (Cyklostar Mercedes-Benz Praha Trek) před mistrem české republiky v MTB marathonu Martinem Stoškem a silničářem Karlem Tyrpeklem.

Mezi registrovanými byli, tak jako v prvním případě virtuálního závodu pořádaného Českým svazem cyklistiky, také závodníci týmů World Tour. Výjezd na Mt. Ventoux si nenechali ujít excelentní vrchaři Jan Hirt (CCC Team) a Roman Kreuziger (NTT Pro Cycling), nicméně se nevyhnuli technickým problémům s internetovým připojením.

Mezi ženami nedala nikomu šanci bikerka Karla Štěpánová (Maloja Pushbikers), která v celkovém hodnocení mezi muži obsadila skvělé 22. místo. Druhé místo tentokrát obsadila vítězka prvního závodu Tereza Korvasová (Dukla Praha), jako třetí byla klasifikována Veronika Jandová (WCC Team).

Vítězem juniorské kategorie se stal Petr Vávra z Dukly Praha, když porazil favorizovaného Mathiase Vacka. Bronz vybojoval Josef Otta (Tufo Pardus Prostějov).

Díky unikátní online platformě, kterou vyvinula skupina vimperských programátorů a cyklistů a prosadila se s ní ve světě, lze absolvovat v domácím prostředí skutečné kopce a závodní tratě kdekoliv po světě. Rozdíll oproti jiným podobným systémům je v tom, že Rouvy nepracuje s virtuálním prostředím podobným počítačovým hrám, ale se zdigitalizovanou a kamerami nasnímanou realitou. Pokud tedy mluvíme o závodě na legendární vrchol Mt. Ventoux, pak i jeho účastníci na svých obrazovkách viděli prostředí tohoto kopce a zdolávali zatížení podobné tomu, které odpovídá profilu, délce, povrchu silnice a podnebným podmínkám při stoupání na tuto francouzskou legendu.  

Daniel Turek

Druhý virtuální závod pod záštitou ČSC a jeho partnerů se těšil velkému zájmu. Je vidět, že závodníci momentálně oceňují jakoukoliv příležitost poměřit své síly a zpestřit trénink závodní intenzitou. Absolvováním těchto závodů navíc zjistili, jak na tom se svými silami jsou a na čem případně mohou do prvního startu zapracovat. Pro mladé závodníky a hobby jezdce to zase byla příležitost poměřit své síly s českou elitou, což se jim v rámci závodů Českého poháru nepodaří,“ říká k závodům předseda Českého svazu cyklistiky Petr Marek.

Výsledky eGrandPrix Czech Cycling Federation – Mt. Ventoux

Muži:

1. Daniel Turek      - Israel Cycling Academy (0:51:52.5, průměrná rychlost 19,81 km/h)
2. Michal Schlegel – Elkov-Kasper (0:52:36.7)
3. Jan Škarnitzl – Cyklostar Mercedes-Benz Praha Trek (0:53:40.4)
4. Martin Stošek – Future Cycling Northwave (0:54:26.1)
5. Karel Tyrpekl – Tufo Pardus Prostějov (0:54:40.2)

Junioři:

1. Petr Vávra (Dukla Praha) (1:01:39.8)
2. Mathias Vacek ( Team F.LLI GIORGI)
3. Pavel Otta  (Tufo Pardus Prostějov)

Ženy:

1. Karla Štěpánová (Maloja Pushbikers MTB) (1:05:31.6)
2. Tereza Korvasová (Dukla Praha)
3. Veronika Jandová (WCC Team) 

Kompletní výsledkyMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste