Jubilant Milan Chrobák

07.09.2022 | Členové a příznivci TJ Stadion Louny

Jubilant Milan Chrobák

17. září 2022 se dožívá významného životního jubilea 70 let jedna z největších trenérských osobností české cyklistiky, Milan Chrobák. Jeho jediným domovským klubem se stal Stadion Louny. Závodní činnost definitivně ukončil vzhledem k náročnosti studia na FTVS UK v Praze, obor trenérství cyklistiky.

Trenérskou dráhu započal v r. 1975 jako trenér mládeže Stadionu Louny a od r. 1982 působil jako vedoucí trenér TSM Louny. V klubu pracoval jako profesionální trenér až do odchodu do důchodu v r. 2015. I nyní stále působí jako trenér mládeže.

V letech 1995 až 2010 působil jako asistent reprezentačního trenéra u české cyklokrosové reprezentace. Společně s J. Murdychem a potom s P. Kloučkem byl u zisku 25 medailí, které česká cyklokrosová reprezentace získala na světových a evropských šampionátech. Do cyklokrosové reprezentace dovedl oddílové svěřence P. Elsnice, D. Reha, P. Čecha, syna Honzu, K. Ausbuhera, Jar. Friedeho, P. Novotného, V. Nipla, M. Mikuláškovou, P. Jindřicha a A.Seemana.

Tito všichni dosáhli na světových šampionátech a světových pohárech řadu skvělých umístění a v mládežnickém cyklokrosu dokázali zkompletovat sadu medailí z MSJ, když v r. 1988 vybojoval D. Reh bronz, zlato v r. 1993 K. Ausbuher a stříbro Jar. Friede na tomtéž MS. Úspěšnou trenérskou práci potvrdil i L. Fůs ziskem bronzu v silničním závodě juniorů v r. 1993.

Dlouhá léta je členem Výkonného výboru ČSC, členem cyklokrosové komise a od r. 2011 předsedou Ústeckého svazu cyklistiky. Byl také vůdčí osobností při pořádání závodů Českého poháru na silnici, v cyklokrosu a Seriálu cyklokrosů v Lounech. Stál v čele pořadatelů Mléčného závodu, jehož věhlas je dodnes známý po celé Evropě.

Milanovi přejeme pevné zdraví a hodně dalších úspěchů se svými svěřenci.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equinox
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE