Jubilant Milan Chrobák

07.09.2022 | Členové a příznivci TJ Stadion Louny

Jubilant Milan Chrobák

17. září 2022 se dožívá významného životního jubilea 70 let jedna z největších trenérských osobností české cyklistiky, Milan Chrobák. Jeho jediným domovským klubem se stal Stadion Louny. Závodní činnost definitivně ukončil vzhledem k náročnosti studia na FTVS UK v Praze, obor trenérství cyklistiky.

Trenérskou dráhu započal v r. 1975 jako trenér mládeže Stadionu Louny a od r. 1982 působil jako vedoucí trenér TSM Louny. V klubu pracoval jako profesionální trenér až do odchodu do důchodu v r. 2015. I nyní stále působí jako trenér mládeže.

V letech 1995 až 2010 působil jako asistent reprezentačního trenéra u české cyklokrosové reprezentace. Společně s J. Murdychem a potom s P. Kloučkem byl u zisku 25 medailí, které česká cyklokrosová reprezentace získala na světových a evropských šampionátech. Do cyklokrosové reprezentace dovedl oddílové svěřence P. Elsnice, D. Reha, P. Čecha, syna Honzu, K. Ausbuhera, Jar. Friedeho, P. Novotného, V. Nipla, M. Mikuláškovou, P. Jindřicha a A.Seemana.

Tito všichni dosáhli na světových šampionátech a světových pohárech řadu skvělých umístění a v mládežnickém cyklokrosu dokázali zkompletovat sadu medailí z MSJ, když v r. 1988 vybojoval D. Reh bronz, zlato v r. 1993 K. Ausbuher a stříbro Jar. Friede na tomtéž MS. Úspěšnou trenérskou práci potvrdil i L. Fůs ziskem bronzu v silničním závodě juniorů v r. 1993.

Dlouhá léta je členem Výkonného výboru ČSC, členem cyklokrosové komise a od r. 2011 předsedou Ústeckého svazu cyklistiky. Byl také vůdčí osobností při pořádání závodů Českého poháru na silnici, v cyklokrosu a Seriálu cyklokrosů v Lounech. Stál v čele pořadatelů Mléčného závodu, jehož věhlas je dodnes známý po celé Evropě.

Milanovi přejeme pevné zdraví a hodně dalších úspěchů se svými svěřenci.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste