Čeští biatlonisté odjezdí v rámci letní přípravy na kole stovky kilometrů; někteří jsou podle Rybáře schopni najet třeba i 3000 km za rok. „Hlavně v objemové části přípravy je kolo skvělým tréninkovým prostředkem, který je šetrný ke kloubnímu aparátu. Gravel nebo silniční kolo je ideální pro dlouhé aerobní tréninky a k rozvoji síly dolních končetin, kterou sportovci využijí při běhu na lyžích. Na kole je také daleko jednodušší udržet tempo a pohybovat se během tréninku ve správných intenzitách,“ říká Rybář o přípravě svých svěřenců.  

Biatlonisté k tréninku využívali nejvíce karbonový hardtail XP 979 se závodní geometrií otestovanou v závodech Světového poháru, na kterém vyráželi do terénů všeho druhu. Někteří ocenili na trailech také celoodpružený model XF 939 TR na rámu z třikrát zeslabované hliníkové slitiny X6. Pro silniční objemy se pak sportovcům zalíbila zejména rychlá karbonová silnička X-Road Team Issue osazená sadou Shimano Ultegra. Kola SUPERIOR vynikají lehkostí, rychlostí a čistým designem. 

Kromě zdroje poctivého tréninku je navíc kolo také vítaným zpestřením v leckdy monotónní přípravě. „Vzpomínám si na soustředění v Novém městě na Moravě, kde se kluci předháněli, na jakém kole projedou ten nebo onen trail. Samozřejmě proběhla i silnička a pro nás trenéry trocha hrůzy, kdo se vrátí s jakým zraněním. Pokud se jednalo jen o odřeniny, tak se tomu dá zasmát a v tomto případě platilo, jak říká Bimbo (Michal Krčmář), kdo nepadá, jezdí pod své možnosti... Vůbec Vysočina byla pro soustředění na kola jak stvořená. Jezdívali jsme pro nás takovou biatlonovou Tour de Vysočina a každá etapa měla svůj vrchol. Samozřejmě takové soustředění se nedá načasovat jindy, než v období slavné Tour de France,“ uzavírá s úsměvem Rybář. 
Hodiny strávené na kolech Superior mohou biatlonisté zúročit již na konci listopadu, kdy začíná ve švédském Östersundu světový pohár. Vrchol sezony pak přijde na řadu v únoru 2024, kdy se v Novém Městě na Moravě koná biatlonové Mistrovství světa. 

Sup2.jpg

O značce Superior: 
Kola Superior jsou vyvíjena, designována, testována a skládána v srdci Evropy, v Kopřivnici na úpatí Beskyd. Náš team tvoří nadšení bajkeři, závodníci a experti, kteří vyvíjejí závodní speciály po desetiletí. Každé kolo, které vyvíjíme, musí být špičkové v každém aspektu: musí být lehké, rychlé a designové čisté.  

Při naší práci využíváme zkušenosti společně se zpětnou vazbou závodníků XCO Světového poháru a jejich mechaniků. Kromě trailů, které máme poblíž továrny, testujeme naše kola v nejlepších Evropských zkušebnách, např. v německém ERBE, tak abyste se na ně mohli spolehnout v každé situaci, na nejnáročnějších stezkách a trailech, či denním použití kol ve městě. Zkušenost, kterou nabereme při vývoji a testování top závodních kol, následně posouváme do vývoje levnějších modelů. Naše vstupní modely či dětská kola mají stejnou progresivní a moderní geometrii, jako ta nejlepší kola z naší nabídky.  

Co dělá naši značku unikátní, je čistý, jednoduchý a moderní design se zaměřením na funkci. Věříme, že kromě využívání nejlepších materiálů a technologií, je cestou také jednoduchost, kterou zákazníci milují. Naše kola nejsou jen na jednu sezonu. Vyraz s nimi ven a užij si Superior Moment!