Kosmická kola s karbonovými výplety od 23 999 Kč, Equator testuje trh a vy můžete ušetřit

30.01.2019 | TZ Equinox

Kosmická kola s karbonovými výplety od 23 999 Kč, Equator testuje trh a vy můžete ušetřit

Equator před více jak dvěma lety prorazil se svou řadou dostupných karbonových kol, nyní zlínská firma zkouší zájem zákazníků znovu, tentokrát s koly, která mají karbonový i výplet.

“Equatory jsou přesně  to, co říkáme na webu – profesionální karbonová kola, která si může dovolit každý. Ocelových výpletů prodáme stovky párů každý rok a vyrostli jsme do osmi evropských zemí. Tento rok uvádíme řadu Black s karbonovým výpletem. Podařilo se nám srazit cenu o 30%, a tak jsme si říkali, že vyzkoušíme, jestli budou mít zákazníci zájem.

Tím, že posbíráme objednávky předem, můžeme kola vyrobit a dovézt najednou za nižší cenu. Takže kdo objedná včas, ušetří 2 000 Kč,” říká o novince ředitel firmy Milan Šimek.

Konstrukce vychází z modelu Equinox Typhoon-x. Jedná se tedy o model, který je na trhu  s cenovkou okolo 37 tisíc Kč. 

Charakteristickými rysy jsou hlavně široký aerodynamický profil ráfku se 16 paprsky vepředu i vzadu a skrytými niply. Brzdná plocha je tvořena basaltem a kompozitem s vysokou tepelnou odolností. Použitá kombinace karbonu Toray T800 – T1000 patří mezi materiálovou špičku a jednotlivé vrstvy pojí kompozit s přídavkem karbonových nanovláken, který by měl být lehčí a odolnější proti odšťípnutí.

Nové Equatory si na první pohled rozhodně nespletete.

Zajímavostí je nejen celokarbonová konstrukce, ale také servisovatelnost. Kola se skládají ze čtyř částí: Ráfku, středu a pravé a levé strany výpletu. Pokud tedy dojde k nehodě, lze každou ze čtyř částí vyměnit nebo kola přecentrovat. To je výhoda oproti celokarbonovým modelům, které se skládají z jednoho kusu a v případě selhání konstrukce je potřeba vyměnit celé kolo za nové. Equatory je možné objednat ve výšce 45 mm v plášťové nebo 55 mm v galuskové verzi. Dodány budou v dubnu 2019. Čím dříve objednávku odešlete a zaplatíte, tím více můžete ušetřit.

Do 17. 2. pořídíte galuskový model za 23 999 Kč a plášťový za 25 999 Kč. Po tomto datu se ceny ustálí o 2 000 Kč výše, tedy na 25 999 Kč za galusku a 27 999 Kč za plášťovou verzi.

Tak pokud po celokarbonech toužíte, určitě se podívejte na equator-cycling.com/cz/black


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Potocký M.
"Ušetřit" to je nejsilnější prodejní argument počátku tohoto století. Vždy když jsem při nákupu informován že mohu ušetřit, zbystřím. Je mě hned jasné že mě prodávající chce zaslepit abych něco přehlédl a mohl mě s úsměvem oškubat :-)))
06.02.2019 19:00:42