Kyjov letos na nové trati a v LIVE

13.04.2016 | Libor Matějka

Kyjov letos na nové trati a v LIVE

Druhý český pohár se letos odehraje na nové trati a RoadCycling.cz ve spolupráci s firmou TECHNISERV IT se vám pokusí opět zprostředkovat živé video záběry.

Je nutné hned na začátku podotknout, že se stále jedná o hledání optimálního způsobu výroby těchto živých přenosů. Uvidíme, jak se podaří vysílání z Kyjova. 

Závod se jede na okruhu mezi Kyjovem a obcemi Hýsly, Moravany a Kostelcem. Okruh je nový a vyhne se obci Strážovice a náročnému stoupání. Strážovický kopec byl důležitým místem kyjovských závodů, ale nový, 15 kilometrů dlouhý okruh by neměl být tak těžký. 

 

Loni zvítězil, ještě na starém okruhu, lídr Českého poháru a závodník týmu Whirpool-Author Jiří Polnický. Vítězství obhajovat nebude, protože přestoupil do profesionálního kontinentálního týmu Verva ActiveJet a má jiný program. Dočkáme se tedy nového vítěze a také nového průběhu závodu. 

Mezi favority patří silné české týmy, ale dosavadní suverén české sezóny, tým Whirlpool - Author, nebude v nejsilnější sestavě. Jeho nejlepší cyklisté, včetně vedoucího závodníka Českého poháru Tomáše Bucháčka, startují na etapovém závodě ve Francii. Uvidíme, jak toho využijí ostatní celky. 

Závod tedy můžete sledovat v neděli 17.4. v přímém přenosu od 13.45 hodin a po závodě přineseme také fotografie a popis průběhu závodu. 

Foto Josef Vaishar 

 

Libor Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


USPS
Ten okruh úplně nový není - jezdil se už před 20 lety i za účasti borců z TICO blahé paměti... :-)
14.04.2016 17:35:31