VLK jim předal veškeré zkušenosti pro úspěšné uspořádání závodu a stal se jejich hlavním poradcem. Jednání s úřady, Policií ČR a pořadateli jsou v plném proudu a vypadá to, že ve čtvrtek 25. května 2023 v 16 hodin bude moci odstartovat první balík a deset minut po něm i druhý – směr Doksy! Kvůli uzavírkám silnic na tradiční trase se bude startovat ve Všetatech, trasa má tedy délku 64 km. Závod bude opět zařazen do seriálu závodů UAC a ELM, propozice najdete na webu Vinohradských Šlapek.

Co k trati:

START je ve VŠETATECH v 16 hodin první balík (do 40 let) a v 16:10 druhý (ostatní kategorie), o hodinu dříve mohou vyjet cyklisté zdravotně, tělesně či jinak handicapovaní, kteří by nedokázali dorazit do cíle do 19 hodin. Ze Všetat se vydáme na sever a hned první obec Čečelice přináší první brdek. Kdo si dobře najede – jen roztočí nohy, kdo zaspí – pálí první sirku hned po startu. V Byšicích se to zase zvedá a následuje úsek po hlavní, kde může pěkně foukat. Následuje levá na vedlejší a další brdek do vesnice Řepín, zde je i vrchařská prémie pro druhý balík. Následuje trocha roviny, sjezd přes Nebužely a přesun údolím Kokořínského dolu pod Romanov, kde v Ráji začne peklo – Romanov (2,2 km, stoupání - 150 výškových metrů).

ROMANOV je vrchařská prémie pro první balík. Kdo chce vyhrát, musí tu být s čelem, ale stejně tak je třeba přežít i kostky ze Mšena. Trasa potom nabírá na náročnosti a moc míst k oddechu nenabízí. Kratší stoupání je i v Lobči i ve Žďáru. A jak se blíží cíl, stoupá nervozita a klesá kvalita asfaltu. Komu se nejede dobře, tomu extra hrubý asfalt náladu nezlepší. Ze Ždírce již jen 5 km. Odbočit doprava z hlavní směr Tachov a nějak to přežít. A nebo spřádat plány na cílový spurt. CÍL – KŘOVÍ u TACHOVA.

Pět nejlepších z každé kategorie obdrží ceny věnované sponzory, ostatní jedou pro radost a hřejivý pocit, že to dokázali. Kromě vrchařské a horské prémie je opět vyhlášena soutěž o nejhmotnějšího cyklistu v cíli, s vysoce kalorickou cenou. Cenu získá i 41. v pořadí mladého i zralého balíku a rovněž cyklista, který se dokáže kochat krásnou tratí závodu nejdéle a také nejstarší účastník závodu.

Vyhlášení bude tradičně v Doksech na terase kempu Bílý kámen kolem 19:30 hod. Tamtéž následuje i oblíbené posezení s hojnou konzumací jídla a pití v jarní noci, dlouhý a bujarý pokec kolečkářů. Opět bude zajištěno nocování v chatkách kempu. Poklidný, nezávodní návrat k domovům pak v pátek ráno, nebo jak kdo musí…

Přijeď si zazávodit 25. 5. 2023 na 41.ročník tradičního jarního klání.
Více na stránkách: https://doksy.vinohradskeslapky.com