Do závodní silniční sezóny vstoupil o něco později něž jeho týmoví kolegové koncem března. Odjel závod ve Slovinsku, etapový závod v Polsku a dva jednorázové závody v Dánsku. Poté začátkem května odcestoval na etapový závod kategorie 2.1 do Estonska. V první etapě po úvodním prologu spadl ale tak nešťastně, že si vážně poranil ruku, čímž pro něj silniční sezóna prakticky skončila.

Po nuceném odpočinku se začal připravovat na sezónu cyklokrosovou. Bylo jasné, že bude muset být trpělivý. To byl také důvod, proč vynechal úvodní tři závody českého poháru TOI TOI CUP a rozjížděl se na jiných závodech.

Do terénu odstartoval v druhé polovině října po téměř pětiměsíční závodní pauze na Slovensku při GP Topolčianky a hned se postavil na stupně vítězů. Nestačil jen na dvojici Belgičanů. Koncem října přidal další pódiové umístění, když bral druhé místo v Plzni. Začátkem listopadu se dočkal premiérového letošního vítězství v šestém dílu TBC série ve Veselí nad Lužnicí a následně nenašel přemožitele ani v Chýnově.

Takto připravený naskočil do čtvrtého závodu TOI TOI CUP, který se jel na totožné trati opět ve Veselí nad Lužnicí a bylo z toho solidní 7. místo. A dnes v pátém závodě českého poháru ve Slaném dojel na místě 8.

Do konce seriálu zbývají ještě dva závody a v lednu pak čeká mistrovství republiky. Dá se očekávat, že výkonnost Matěje bude mít stoupající tendenci a měla by vyvrcholit právě na mistrovství České republiky 15. ledna v Mladé Boleslavi.