MR a ToiToi Cup v Mladé Boleslavi

16.12.2018 | Jaroslav Svoboda

MR a ToiToi Cup v Mladé Boleslavi

Čtvrtý závod kategorie C1 letošní domácí cyklokrosové sezóny v sobotu v Mladé Boleslavi uzavřel další ročník pohárového ToiToi Cupu.

Jaká zvučná jména zavítala do místního parku Štěpánka? Podívejte se do fotogalerií:

gallery

Muži (Elite a U23) 50 startujících: 1. Diether Sweeck (Belgie), 2. Gianni Vermeersch (Belgie), 3. Jan Nesvadba (ČEZ Cyklo team Tábor), 4. Marek Konwa (Polsko), 5. Tomáš Paprstka (Expert CZ - Scott team Kolín)


gallery

Ženy (ženy Elite + ženy do 23 let) 26 startujících:: Pořadí: 1. Yara Kastelijn (Niz.), 2. Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jabl.n/Nisou), 3. Helen Wyman (V. Británie), 4. Norbert  Riberolle Marion (Francie), 5. Magdalena Mišoňová (Adastra Sokol Veltěž)


Závod uzavřel letošní ToiToi Cup, ale v mládežnických kategoriích se rozdávaly i tituly republikových šampiónů:

Kadetky (společně kadetky a žákyně) 44 startujících: 1. Kristýna Zemanová (TJ AŠ Ml. Boleslav), 2. Natálie Pleskačová (Exprers CZ – Scott team Kolín), 3. Karolína Bedrníková (Dukla Praha)


Žáci (společně žáci starší + mladší) 73 startujících: 1. Jakub Elbadri (Ivar CS - Author team), 2. Richard Kobr (Dukla Praha), 3. Václav Ježek (Ivar CS - Author team)


Kadeti 40 startujících: 1. Matyáš Fiala (ČEZ Cyklo team Tábor), 2. Matěj Stránský (Ivar CS - Author team), 3. Pavel Jindřich (TJ Stadion Louny)


Junioři 29 startujících: 1. Jan Zatloukal (Nutrend Specialized Racing), 2. Jakub Ťoupalík (Cycling Academy Tábor), 3. Pavel Bittner (Mapei Merida Kaňkovský)

Foto Jaroslav SvobodaMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


koudy
Příspěvek byl smazán za porušování pravidel.
16.12.2018 22:18:20
Potocký M.
Pěkná trať, krásně zabezpečen přímej přenos s tím že jsme viděli podstatné a důležité dění na trati. Při komentáři nedá se všude předjíždět, je tu málo dlouhej rovinek. Jsme viděli jak to evidentně někomu nedělá problémy a v místě uklouzanejch zatáček minul soupeře a najel na špici. Pak už ho ostatní viděli jen ze zadu. Co vše by se asi musel o stát druhému v pořadí aby byl řekněme až třetí, Ten předjíždění bez ohledu v které části trati je také zvládal bez problémů. Kde je jakási soudnost a sebereflexe našich lidí co mají vliv na růst kvality našich závodů a závodníků? Což mě napadlo když jsem četl že se měl vyjádřit jeden z našich - že ty dva belgány snad aspoň trochu potrápil. Už mě tady chybí jen vyjádření ve smyslu. Šlo hlavně o domácí pohár a nikoliv závodit s cizinci. To jest něco v rovině závodu M.R.na silnici. Se Saganem jsme nezávodili :-))) No už můženme jen vzpomínat na Červínka, Fišeru, Šimůnka, . . . . . . . Štybyho. Nyní máme jen Boroše, což je jediný člověk v Elitě co zaslouží účast na MS, no a snad ještě Ťoupalík. Domnívám se že naši novináři a pisatelé článků o cyklistice by mohli být akčnější, To jest mít přehled o tom kdo kolik ročně jede závodů, v jaké kvalitě, na silnici a cyklokrosu. A zveřejnit srovnání se světovou špičkou. Určitě by bylo zajímavé si přečíst kolik toho objede ročně prvních pět lidí ze Světového poháru, kolik Boroš a kolik jezdci z našich ambiciozních týmů. Samozřejmě mám nyní na mysli cyklokrosové závoďáky. koudy, co ty na to???
17.12.2018 18:12:58