MTB na velodromu

26.09.2021 | TZ Kovo

MTB na velodromu

V sobotu 2.10. v jedenáct hodin dopoledne, to je startovní čas posledních letošních MTB závodů se startem na velodromu na Třebešíně. Stejně jako před čtrnácti dny se využije kompletně celý areál: nejmladší odrážedla jezdí jen po vnitřním asfaltu dráhy, starší děti využijí trávník a dospělý pak po výjezdu ze středu velodromu míří na bikrosku.

Po sjezdu a výjezdu, kde trénují naši krosaři výběhy, následuje trialová vložka, tedy klopenky a velmi jezdivá část trasy. Pak už se trošku musí zamakat, nejen drobné převýšení ale i skoky či rockgarden čeká na závodníky, než se dostanou opět k velodromu. Podél tribuny, přes otevřené hrazení, se pak závodníci dostávají zpět na vnitřní trávník a najíždění do dalších okruhů. Minulou sobotu to vyšlo na 5 kol v čase 40 minut. Těžká technika proložená jízdou po asfaltu prověřila všechny startující.

Děti mají o zábavu postaráno, skákací hrad je už klasikou akcí na velodromu. Na start se postaví ale nejen závodníci z řad dospělých, pojedou i rodiče našich kroužkařů a široká veřejnost z okolí. Na ty čeká pak velmi jednoduchá trasa.

Občerstvení zajištěno samozřejmě také, tak neváhejte dorazit.

Registrace k závodu.


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste