Názor na český peloton při MR v Mladé Vožici

03.07.2022 | Libor Matějka, foto Josef Vaishar/cycling.photography

Názor na český peloton při MR v Mladé Vožici

Vraťme se ještě k výsledkům republikového šampionátu v Mladé Vožici. Pochopitelně převládl názor o naprostém ovládnutí vývoje závodu týmem ELKOV Kasper, tak tomu bylo a co ostatní?

Napsal jsem před závodem článek Výsledky loňské Mladé Vožice ve statistice. Co napovídají před MR? Předpokládal jsem hodně selektivní závod a také tomu tak bylo. Když jsem upozorňoval na to, že vloni dojelo jen 34 závodníků, tak to letos bylo 33 českých závodníků, kteří viděli cíl. Slovenských dojelo jedenáct.

Závod dokázalo dokončit:

10 jezdců ELKOV Kasper

9 jezdců ATT Investments

A potom už jen jednotlivci, žádný jiný tým neměl v cíli ani dva závodníky. Za prvními čtyřmi jezdci ELKOV Kasper dokončili 5. Jan Hirt, 6. Petr Vakoč a potom 9. Vojtěch Řepa, 10. Pavel Bittner, 11. Petr Kelemen, 12. Mathias Vacek, 13. Michal Schlegel.

Až druhou polovinu výsledkové listiny otevírají jiní jezdci, než ti z hradeckého týmu, nebo krajánci v zahraničním angažmá.

16. byl Martin Voltr z brněnského Favoritu

17. Šimon Vaníček - ČEZ Cyklo Team Tábor, 18. Petr Fiala - Dukla Praha, 23. Jakub Říman - Auto Škoda Mladá Boleslav, 24. Jonáš Vojtěch - LAWI Stars - GIANT, 29. - Radek Vlček - TUFO PARDUS Prostějov, 31. Jan Brňák - AC Sparta Praha a 33. David Šulc - MONDRAKER Racing team.

Tedy Sparta a Prostějov, když zmíníme naše další kontinentální týmy po jednom závodníkovi, stejně jako Favorit Brno a Dukla Praha a jednotlivci zastupující cyklokrosaře. V cíli jen osm českých závodníků mimo Elkov Kasper, ATT Investments a krajánky.

Je to hodně smutná statistika vůči českým týmům a kruté zjištění úrovně domácí cyklistiky. Vedle nedostatku domácích závodů je i úroveň konkurence týmu ELKOV Kasper hodně nízká.

ATT Investments hodně za očekáváním

Velké ambice v českém pelotonu má tým ATT Investments, ale mistrák se jim hodně nepovedl. Jistě jsou to především třiadvacítkáři, výkonnostně za úrovní závodníků ELKOV Kasper, ale jejich vlastní porovnání v průběhu sezóny je pro vedení týmu nelichotivé. Tak jak se trenérovi hradeckých, Otovi Fialovi daří stupňovat a ladit formu k tomuto vrcholu sezóny (a to každoročně -  opakovaně), tak forma jezdců ATT Investments nepřišla. Mnozí členové se s vrcholem výkonnosti setkali v jiné části sezóny. Mě osobně zarazilo, že hned dva víkendy před MR jejich závodníci nezávodili. Proč? To asi vědí jen v týmu. Z mých závodnických i trenérských let si pamatuji, že "ladit" a nezávodit před mistráky je velká chyba.

1. - 2. - 3. - 4. - 7. - 8. - 14. - 15. - 22. - 25. bylo umístění jezdců ELKOV Kasper

19. - 20. - 21. - 26. - 27. - 28. - 30. - 32. bylo umístění jezdců ATT Investments a ve skupině s Vackem dojel Slovák Štoček - třetí ve slovenském mistráku.

Vybavení, zabezpečení a nakonec i výraz týmu při závodě (seřazení se na čele pelotonu) v ATT Investments funguje, ale v Mladé Vožici jen do okamžiku, kdy se v pelotonu začne závodit. Potom jak když střelíš do hejna ATT Investments.

Libor Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


SuperMarioCannondale
*** Dlhoročná prevaha na domácich majstrovstvách CZE + SVK tímu Elkov je logická. Vyrovnaná výkonnosť na vysokej úrovni / s vysokou tempovou vytrvalosťou - viď výsledky časovky / umožňuje aj súperov na vyššej úrovni, napr. Sagan, Štybar a iní český cyklisti z WT tímov, eliminovať opakovanými nástupmi. *** Pokiaľ nebudú mať ostatné tímy / podľa cyklistov zo slovenskej cyklistiky to napíšem / v každom tíme po 3ks cyklistov ako Kubiš z Dukly, Čanecký z BRS Kaktus bike, tým som pomáhal celé majstrovstvá, Štoček z ATT Investment a budúca hviezda U23 Martin Svrček - nikto ten stav nezmení. *** A zároveň keď Peter Sagan ide na presne to čo potrebuje. *** Jednoducho treba money,money, money aby malo oveľa viac cyklistov profi podmienky . *** Ale ja mám vždy riešenie, pre rok 2023: Spojenie cyklistov z rôznych profi WT tímov napr. 7-10 cyklistov akože mix tím a ísť akože jeden tím proti Elkovu. Podľa profilu trate najlepší z mix proti najlepšiemu z Elkov. Napísať každému z mix tímu na barany iba 1 číslo cyklistu z Elkovu. A na neho osobka ako na Giro 2022 v kopcovitých etapách Hindley s Carapazom. *** To by bola sranda . ***
03.07.2022 14:36:34
Silničář
Zde je jasně poznat jak to v české cyklistice chodí a na patřičná místa sjsou nacpaní bafíci co nikdy nejezdili na kole. Podívejme se máme čtyři tkz. supercentra pro mládež Plzeň, Praha, Brno a Prostějov. A kolik tahle centra vyprodukovala závodníku do mužů možná dva. Plzeň třistatisícové město a místní super centrum má snad deset lidí a to samé je v ostatních a to nepočítám katastrofální ,,projekt" DUKLA Praha prostě genius Zapletal tento tým naprosto zlikvidoval a to má DUKLA úctihodný rozpočet ale je kamarád s vedením. Brno a Prostějov jak může TRKAL trénovat mládež v Brně když bydlí v Praze tam se snad zbláznili. A Prostějov to snad nemá cenu ani komentovat. A proč to jde u Kaňkovského a jinde ne prostě on kluky trénuje a dělá to srdcem. Prostě umožněme ať to vezmou do rukou odborníci kteří to opravdu chtějí dělat.
03.07.2022 20:27:21
piratelu
No, já se chci vyjádřit jenom k tomu televiznímu přenosu. Nic horšího jsem ještě nikdy neviděl. I ty první live přenosy před 40ceti lety ze Závodu míru a z Bohemky měli větší úroveň. A ty dva kašpaři co to online komentovali (tím nemyslím pana Jílka a L. Tesaře)... Ta k to bylo tak na úrovni nějaký vesnický tancovačky 💩🤮
03.07.2022 20:39:46
Petr
Zdarec, no musím dát za pravdu, že ten televizní (streamový) byla jedna velká katastrofa :-( Vědělo se dlouho, že se v Mladé Vožici bude konat MČR a měl se Techniserv, který zabezpečoval přenos na to připravit, takto to odvysílat profi firma je katastrofa! A co se týče závodu, tak ELKOV je prostě u nás jednička a pokud je nenajde další movití mecenáši kteří nasypou peníze do nějakých oddílů, tak bohužel nebude mít u nás konkurenci a bude si ze závodů dělat oddílový přebor...Hold to je realita
03.07.2022 22:35:10
Aduldinho
Též se vyjádřím k tomu výplodu v televizi, to byl opravdu vrchol amatérismu, viděl jsem jen nějaké 2 vstupy, které snad ani nestály za zveřejnění, spousta slovní omáčky a kloudný záběr žádný a do toho borcí moderátoři ještě málem propásli Slovenskýho mistra :-( A ještě mě zaráží, že v televizi dostane mnohem větší prostor akce typu L´Etape, což je "soukromá" akce, asi přitekly penízky? ;-)
04.07.2022 13:36:38