Nutri clinic preferuje kvalitu nad maximalizací zisku: „Neignoruj se!“

02.02.2021 | Jiří Vlasák, foto: Nutri clinic

Nutri clinic preferuje kvalitu nad maximalizací zisku: „Neignoruj se!“

Na trhu doplňků stravy pro sportovce, ale i nesportující část populace, je docela těsno. Přesto Tomáš Soukup z Kamenického Šenova, bývalý vrcholový sportovec, začal před pěti lety testovat a po dvou letech uvedl na trh první produkty značky Nutri clinic. Od té doby nabídku stále rozšiřuje a vylepšuje. V čem je jiný a jaká je jeho podnikatelská filozofie?

Co bylo impulsem pro vznik firmy? 

Hlavní myšlenkou bylo dopřát lidem kvalitní produkty, které mají jasný původ a jsou vyrobeny z těch nejkvalitnějších látek. V minulosti jsem byl vrcholovým sportovcem, a proto mám k výživě blízko. Navíc od roku 2008 jsem se pohyboval ve světě doplňků stravy a provozoval úspěšný e-shop a obchod v Ústí nad Labem. Poté, co jsem opustil svět sportu a věnoval se jiným podnikatelským činnostem, mne to stále táhlo zpět a v roce 2015 přišel ten správný impuls k vytvoření značky Nutri clinic. 

Na jaké sporty aktuálně cílíte svým programem? 

Značka Nutri clinic cílí na všechny sportovce, ale i nesportující část populace. Naším mottem je NEIGNORUJ SE, a proto zastávám názor, že špičkový sportovec musí být hlavně zdravý člověk.  Z tohoto důvodu je hlavním sportem zdravý životní styl. Samozřejmě mám blíže k vytrvalostním sportům, a proto se na tuto část zaměřuje podpora značky Nutri clinic. 

Podporujete už nějaké sportovce? 

Již od založení podporujeme a spolupracujeme i na vývoji a testování produktů s několika sportovci a kluby hlavně na severu Čech. Určitě musím zmínit Team Cyklotrener a Honzu Novotu, se kterým spolupracujeme i v rámci závodu Tour de Zeleňák nebo triatlonu ve Varnsdorfu. Byli jsme k vidění i na Dachsmann triatlonu ve Cvikově. Mezi další týmy budu rád jmenovat tým KSM Hrádek nad Nisou nebo tým Unlimited, jehož jsme byli v loňském roce titulárním sponzorem. Určitě ještě zmíním Waters' Sports School. Jejich sportovní kurzy pro děti jsou úžasné a rád za nimi osobně jezdím. Z jednotlivců jsou to například enduro závodníci Filip Pospíšil a David Zadák nebo triatlonisté Tomáš Strnad a Ondra Petr. 

Testujete nějakým způsobem své výrobky v praxi? 

Výrobky samozřejmě testujeme a od našich uživatelů sbíráme zpětnou vazbu, na základě které následně naše produkty inovujeme. 

Kam až se chcete posunout? 

Našim cílem je dostat značku Nutri clinic do širšího povědomí, nicméně v tuto chvíli se více soustředíme na kvalitu výrobků a služby, než na obraty a co největší zisk. Kvalita je pro mě osobně nejdůležitější parametr, který bude Nutri clinic provázet i nadále. 

Jste čistě česká firma, je vás víc společníků? 

Nutri clinic je čistě česká firma se sídlem v Kamenickém Šenově na severu Čech a jsem jejím jediným majitelem. Samozřejmě se chod firmy neobejde bez pomoci dalších lidí, a proto značka využívá externě několik subjektů, kteří se podílejí na vývoji, výrobě i testování. Veškeré tyto činnosti se odehrávají pouze v České republice, a proto je Nutri clinic ryze českou značkou. 

Děláte i vy sám nějaký sport a na jaké “úrovni"? 

Snažím se skloubit podnikání, dvě malé děti a nějaký sport. Nejraději mám cyklistiku, ať už silniční, horskou, ale už asi rok jezdím hlavně na gravel biku. Do budoucna plánuji se opět postavit na start nějakého triatlonu a hlavně kvadriatlonu, protože to byla společně s rychlostní kanoistikou má hlavní disciplína. 

Které výrobky z vašeho programu jsou vlajkovou lodí nabídky? 

Mezi nejprodávanější produkty na našem e-shopu www.nutri-clinic.cz patří Immunity booster, který je napěchovaný 19-ti aktivními látkami s vysokým obsahem vitamínu D a je velice prospěšný pro celkovou imunitu organismu. Dalším produktem je Focus, což je taková náhrada energetického nápoje, který je velmi využívaný studenty při učení na zkoušky, řidiči při dlouhých cestách a zároveň sportovci, kteří preferují přírodní produkty, protože tento produkt je složen z 8 přírodních a tělu vlastních látek. Nesmím také zapomenout na náš ISO drink a hlavně na Junior ISO drink, což je nápoj určený pro malé sportovce od 6-ti let.  

V čem se lišíte od konkurence, v čem jste jedineční? 

Uvědomuji si, že v tomto segmentu je konkurence obrovská, avšak já si zakládám na kvalitních složkách v produktech, jejich funkčnosti a hlavně na přístupu k zákazníkům a partnerům. Svým produktům věřím, a proto se snažím všech jednání a závodů účastnit osobně. Je to čím dál tím náročnější a věřím, že po skončení této zvláštní doby se opět s mnohými z Vás setkám na závodech. 

Jaké je vaše rodinné zázemí, daří se skloubit podnikání s rodinnými povinnostmi? 

Mám dvě děti ve věku 8 a 5 let a i přesto, že s mladší dcerkou zažíváme nepříjemnosti ohledně jejího zdravotního stavu, tak se snažím vše kloubit dohromady. Za přispění přítelkyně a širší rodiny se toto všechno daří, jen času na sport zbývá málo, ale jak našim závodníkům říkám: ,,Já mám odzávoděno, teď je to na Vás.“ 

Co je aktuálně největší překážkou v rozvoji firmy a co ji naopak prospívá? 

Neřekl bych, že jsou nějaké překážky. Spíše bych to nazval nepříjemnosti, protože náš marketing byl hodně postavený na osobních setkáních při závodech a na prezentacích pro různé skupiny lidí, jako například pro Armádu ČR a Policii. To se nyní změnilo a hlavním způsobem marketingu je internet, což je velice důležité, ale pro mě osobně to není ten preferovaný směr, protože popisek na e-shopu nemůže nahradit osobní kontakt. 

Co byste vzkázal našim čtenářům? 

Přeju všem čtenářům hlavně hodně zdraví v tomto roce a věřím, že naše motto NEIGNORUJ SE Vás bude provázet nejen po tento rok. Dopřejte si jen to nejlepší možné, ať už ve výživě, ale i v dalším vybavení pro Váš milovaný sport.

Jiří Vlasák
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equinox
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE