Okolo Slovenska 3.etapa - ŽIVĚ

12.06.2015 | -mlm-

Okolo Slovenska 3.etapa - ŽIVĚ

Třetí etapa bude zřejmě etapou královskou. Je na ní šest vrchařských prémií a měří bez mála dvě stě kilometrů. Rozhodně se peloton rozdrobí na mnoho skupinek, grupetto bude mít starosti, protože první kopce jsou opět hned po startu za Popradem. Ale závěr je opět rovinatější a tak je otázkou, zda převládne aktivní pojetí závodu, nebo se budou snažit týmy s lídry uchovat pořadí i po této etapě. Po dvou hromadných dojezdech nejsou v celkové klasifikaci borci, kterým by zrovna kopce vyhovovali a tak bude zajímavé sledovat dnešní vývoj událostí.


V celkové klasifikaci je na tom z našich nejlépe Jirka Polnický z týmu Whirlpool – Author, který je rozhodně i nejsilnějším jezdcem mezi českým zastoupením v tomto závodě. Ale je zde stále velká skupina s minimální šestnáctivteřinovou ztrátou na lídra závodu. A tak je pořadí otevřené i pro kluky z reprezentačního výběru.

Na slovenské straně vypadá nejlépe Juraj Sagan, je aktivní, snaží se naskočit do některého úniku, který by mohl být rozhodující. Včera byl vidět v etapě i Martin Mahďar z týmu Kemo Dukla Trenčín, který se s našim Polnickým držel v nadějně vypadajícím úniku. Ale závěr byl nakonec v režii sprinterů.

Díky jednomu druhému a jednomu prvnímu místu v etapě drží žlutý trikot Maksym Averin – Synergy Baku Cycling Project, jemu patří i trikot v bodovací soutěži. Ve vrchařích, konečně po prologu a první etapě bez vrchařských prémií, se oblékl do dresu vedoucího závodníka Kolumbijec José Tito Hernandez – GM Cycling Team. A nejlepším mladíkem je Oleg Zemljakov – Vino 4ever. Nejlepším týmem je prozatím Synergy Baku Cycling Project.

 
Foto Josef Vaishar

galleryLive


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste