Australský šampionát je tradičně prvním profesionálním závodem v novém roce a na 37,5 km dlouhé trati se startem a cílem v Mount Helen tentokrát neměli závodníci Jayco AlUla žádnou pořádnou konkurenci. Obhájce vítězství Jay Vine (UAE Emirates) zůstal v Evropě a připravuje se na dlouhou sezonu a ostatních australských závodníků v profesionálních týmech první a druhé divize se na start postavil jen Michael Storer (Tudor). 

Pro jezdce Jayco AlUla to tedy byl týmový souboj o titul, ale Luke Plapp byl s přehledem nejlepší a ve 22 letech si dojel pro už čtvrtý australský titul. V roce 2021 byl nejlepší v časovce, v dalších dvou letech v závodě s hromadným startem a dnes opět v časovce. Chrise Harpera porazil o 33 sekund, Michaela Hepburna o 55 sekund a Kellanda O'Briena o 1:07. Největším soupeřem jezdců Jayca byl Alastair Christie-Johnston z kontinentální sestavy CCACHE x Par Kup, který ztratil 2:08. Storer obsadil až sedmé místo. 

"Je to zvláštní pocit, cítím se jako doma v týmu Jayco AlUla a jsem zpátky v zelených a zlatých pruzích v časovce, tyhle pruhy mi od roku 2021 opravdu chyběly," říká nadšený Plapp po svém debutu v dresu Jayco AlUla. 

"Je úžasné opět si obléknout tento dres, tým byl v přípravě na závod skvělý a to, že jsme všichni čtyři v první čtyřce, je hodně zajímavé před nedělním závodem s hromadným startem. A doufám, že kluci zítra večer v kritériu vybojují další vítězství," připomněl další dva mistrovské závody, nejdříve městské kritérium a poté silniční závod s hromadným startem, ve kterém může získat třetí titul v řadě. 

Ženy závodily na 28,6 km dlouhé trati a opět byla nejlepší Grace Brown z francouzského celku FDJ-Suez. Jedenatřicetiletá cyklistka o 7 vteřin porazila Brodie Chapman (Lidl-Trek) a získala své nejtěsnější vítězství na domácím šampionátu. Celkem už posbírala čtyři časovkářské tituly (2019, 2022, 2023 a 2024). V historických tabulkách se dotáhla na Sharu Marche a chybí jí jediný titul k vyrovnání rekordu Kathryn Watt, která navíc dalších pět stříbrných medailí a dva bronzy. 

V kategorii žen byla větší konkurence a pestřejší výběr profesionálek než mezi muži. Třetí Georgie Howe (Liv AlUla Jayco) ztratila 36 sekund, čtvrtá skončila Anya Louw (AG Insurance-Soudal) a pátá Lauretta Hanson (Lidl-Trek).