Pozvánka na tradiční jízdu historií Slavie

23.10.2019 | Karel Kopr

Pozvánka na tradiční jízdu historií Slavie

Odbor přátel SK Slavia Praha a Klub cyklistů Slavia Praha pořádají vyjížďku přesně na výročí 127 let  založení klubu. Zveme příznivce cyklistiky i Slavie na cyklojízdu z Prahy do Kostelce nad  Černými  Lesy s názvem: Tour de Slavia 2019, Slávistické dušičky.

Nejedná se o cyklistický závod, ale vzpomínkovou akci. Pojede se nejen na kole, přesuny jsou možné jakkoli. Může se účastnit opravdu každý, na jakoukoli vzdálenost, nebo se jen vyfotit se členy výše zmíněných spolků. Akci jsme rozdělili do dvou etap a tří významných míst z dějin Sportovního klubu Slavia Praha.

První etapa: Eden – Ohrada. 4 km. Sraz 2. 11. před fotbalovým stadionem v 8:45.hod.

Zde proběhne společné focení.  Zhruba  v 9 hodin, se začneme přesouvat na Ohradu, na tomto místě si v 9:30 povíme něco o prvních slávistech. Poté se přesuneme na Letnou, kde Slavia sídlila více než polovinu století.  Povíme si něco o době, kdy zde Slavia působila a zároveň se v čase opět posuneme do předminulého století. Na Letné bude probíhat závod Pražská míle, závod na vysokých kolech,někteří zde zůstanou a podívají na závod a spanilou  jízdu pánů na vysokých kolech, ti cyklisticky zdatnější  se vydají do Malešic, kde ve 12:00 hodin startuje druhá etapa.

Druhá etapa: Praha – Kostelec nad Černými lesy. 36 km. Sraz 2. 11. 12:00. hod. na Černokostelecké ulici před podjezdem ulice Průmyslová (benzinová pumpa Papoil)

Přibližné časy:  Štěrboholy  12:05., Uhříněves  12:20., Říčany 12:45., Mukařov 13:05., Vyžlovka 13:15., Kostelec n.č.l. 13:30 Nám.Smiřických, 13:40 ul.Svatbínská – hřbitov.   

13:45 – 14:00 položení věnce na hrob Hausmanových.

14:00 jízda končí v Kostelci nad Černými lesy.

Funkcionáři KC Slavia Praha budou pokračovat v jízdě k hrobu dalšího významného člena cyklistického klubu pana Františka Haupta. Obdobně si budou počínat i členové a funkcionáři odboru přátel. Protože Slavia na svou historii nezapomíná. A v tento významný den založení si můžeme sportovně zavzpomínat na naše osobnosti.

Těšíme se na vás.


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste