Takže v rychlosti. Šesté místo na Tour de France, ústní dohoda s dosavadním týmem Arkéa Samsic na další tři roky, zjištěny stopy tramadolu, který zatím není na seznamu zakázaných látek, ale na vyškrtnutí ze závodu to stačí, takže výsledky z Tour anulovány. Prohlášení Quintany, že má čisté svědomí, a odvolání, které je ale následně zamítnuto. Rozchod s Arkéa Samsic a hledání nového týmu. Nabídka od kontinentálního Medellinu je s úsměvem odmítnuta. Toliko doteď. A nejnověji?

Pro kolumbijskou tiskovou agenturu EFE před „svým“ domácím závodem Gran Fondo sdělil, že už má dohodnuto, že bude i příští rok závodit na úrovni WorldTour. Brzo se dozvíme, kde to bude.

"Příští rok bude Nairo Quintana na televizních obrazovkách závodit v jednom z nejoblíbenějších závodů na mezinárodní úrovni," řekl.  "Víc teď nemůžu říct. Dívám se dopředu a budu šlapat, jak jen to půjde. Chci zůstat motivovaný vyhrávat závody a reprezentovat svou zemi.“ Přitom nevyvrátil návrat do starého týmu Movistar. „To je jedna z možností, mám s týmem dobrý vztah. Ale nejdůležitější je, že mám několik možností, jak pokračovat v závodění."