Techniserv Cup v Mladé Vožici ovládla Sáblíková

17.05.2021 | TZ ČSC, Foto: Josef Vaishar

Techniserv Cup v Mladé Vožici ovládla Sáblíková

Po pěti letech se v závodu Českého poháru - Techniserv Cup postavila na start Martina Sáblíková startující v barvách týmu KRS Svratka a na okruzích v Mladé Vožici naprosto dominovala. Po dlouhém sólovém úniku přijela do cíle s obrovským náskokem 4:10 před Polkou Agnieskou Skalniakovou-Sójkaovou a třetí dojela další polská cyklistka Katarzyna Wilkosová.

Již před startem bylo jasné, že závod má jedinou favoritku. Náročný profil trati, kde v každém ze čtyř okruhů nastoupaly závodnice 550 výškových metrů byl terén, v němž se Sáblíková cítí nejlépe. A hned v začátku druhého dvacetikilometrového okruhu se všem soupeřkám vzdálila a pak již byla jen otázka  jakým náskokem dorazí do cíle.

Zachytit její útok se pokusila pouze Skalniaková-Sójkaová, ale na českou závodnici nestačila. Přesto se držela před prořídlým hlavním polem na který sice získávala náskok, ale na Sáblíkovou ztrácela. Strojové tempo Sáblíkové znamenalo, že do závěrečného kola vjížděla s náskokem sedmi minut na polskou soupeřku. I proto si mohla v dovolit zvolnit, přesto cílem projela s ohromným náskokem.

"Trochu jsem nevěděla jak na tom v balíku po tak dlouhé době budu. Bylo to nahoru, dolu, hodně náročné, ale to já mám ráda. Navíc bylo pěkné počasí, deště jsem se bála. Již v prvním kole jsem se posunula dopředu, chtěla jsem peloton zeštíhlit, protože ve sjezdech by to mohlo být nebezpečné. Ve druhém kole jsem získala na kopci náskok a pak již jela sama a v posledním okruhu již nebylo kam spěchat," popsala závod Sáblíková.

Z dalším závodnic dojela do cíle čtvrtá Sáblíkové kolegyně z rychlobruslení i týmu Nikola Zdráhalová, její ztráta se však již blížila devíti minutám, stejně jako v případě šesté mistryně republiky Jarmily Machačové z Dukly Praha.       

To závod juniorů byl naopak velice vyrovnaný a odstupy minimální. Snaha o úniky sice byla, ale ostatní nikoho odjet nenechali. Až v závěru se malý náskok podařilo získat rakouské dvojici, která projela cílem s náskokem deseti vteřin, ve spurtu o třetí místo těsně předčil Matyáš Fiala (CEZ Cyklo Team Tábor) Adama Seemana z TJ Stadion Louny.

"Bylo to hodně těžké a moc se nejelo, více se taktizovalo. Třikrát jsem se pokoušel ujet, ale soupeři si nás hlídali. Povolili ujet až dvěma Rakušanům, a tak jsem za třetí místo nadmíru spokojen," řekl Matyáš Fiala.

Mezi juniorkami se rovněž rozhodovalo se spurtu a v něm byl nejrychlejší Anna Růžičková z Dukly Praha, která vyhrála před Julií Kopecky (LRTV Swift) a Rakušankou Danielou Schmidbergerovou, čtvrtá v cíli Kristýny Zemanová (Brilon Racing Team MB) již měla ztrátu 4:35.

Výsledky:

Kadetky:

  1. Marková (Dukla Praha) 1:14:12, 2. Hanáková (CPO Team) +1:44, 3. Grulichová (TUFO Pardus Prostějov) +2:35.

Kadeti:

  1. Novák (SVK) 1:32:40, 2. Bárta (TJ Stadion Louny) +17, 3. Šumpík (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) +18.

Juniorky:

  1. Růžičková (Dukla Praha) 2:22:03, 2. Kopecky (LRTV Swift) stejný čas, 3. Schmidberger (AUT) +1, 4. Zemanová (Brilon Racing Team MB) +4:35, 5. Martini (AUT) +4:39, 6. Runtová (Sportraces Cycling Team) +4:41.

Junioři:

  1. Hörandter 2:38:18, 2. Paumann (oba AUT) stejný čas, 3. Fiala (ČEZ Cyklo Team Tábor), 4. Seeman (TJ Stadion Louny), 5. Ungvarský (SR), 6. Sporysch (Roman Kreuziger Cycling Academy) všichni +10.

Ženy:

  1. Sáblíková (KRS Svratka) 2:13:06, 2. Skalniak-Sójka +4:10, 3. Wilkos (obě POL), 4. Zdráhalová (KRS Svratka) obě +8:50, 5. Wloraczyk (POL) +8:53, 6. Machačová (Dukla Praha) +8:59.


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equinox
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE