Titul republikových šampionů ve štafetách horských kol obhájil tým Rouvy Specialized

11.07.2020 | TZ CSC, Foto: Martin Raufer

Titul republikových šampionů ve štafetách horských kol obhájil tým Rouvy Specialized

Jan Sáska, Tereza Sásková, Aneta Novotná a Samuel Jirouš proťali cílovou pásku v Peci pod Sněžkou v čase 00:48:21 jako první a získali tak pro tým Rouvy Specialized titul Mistrů České republiky MTB štafet pro rok 2020, nic tomu ale při poslední předávce nenasvědčovalo a nic tomu nenasvědčovalo ani po předposledním sjezdu.

S minutu a třičtvrtě velkým náskokem totiž předával svému čtvrtému členu štafetu složený tým Kross + MS Bike Academy, ten však na poslední úsek vybral nejslabší členku čtveřice, kterou dvojice Samuel Jirouš a Tomáš Paprstka spolehlivě eliminovala a vše nasvědčovalo tomu, že si Tomáš Paprstka (Express CZ Tufo Team Kolín) titul uniknout nenechá. Defekt předního kola jej ale odsoudil k výměně v posledním depu a o vítězi bylo rozhodnuto ještě před cílovou rovinkou. Závod štafet se poprvé uskutečnil ve čtyřčlenných týmech (dříve startovaly jen trojčlenné), což bylo pro některé z nich velkou loterií a závodu to přidalo na atraktivitě.

Další novinkou byly závody štafet v žákovských kategoriích, na start se jich postavilo 16. Pohodlnou minutu náskoku na tým Dukla Praha si na cílovou pásku přivezl a premiérový titul mistrů ČR získal složený tým Adastra + Cyklo Benda, bronz patří mládeži z Ivar CS Author Teamu.   

Výsledky: 

  • Rouvy Specialized (Jan Sáska, Tereza Sásková, Aneta Novotná, Samuel Jirouš) 00:48:21
  • Express CZ Tufo Team Kolín (Daniel Žvak, Tereza Tvarůžková, Karolína Bedrníková, Tomáš Paprstka) 00:48:51
  • Kross + MS Bike Academy (Ondřej Cink, Matěj Čáslavský, Simona Spěšná, Adéla Foltýnová) 00:50:07

Kompletní výsledkyMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste