Tour of Poyang lake: Sparťan František Honsa obsadil v celkové klasifikaci 7. místo a Sparta je 3. nejlepší tým

01.10.2019 | TZ AC Sparta Praha

Tour of Poyang lake: Sparťan František Honsa obsadil v celkové klasifikaci 7. místo a Sparta je 3. nejlepší tým

František Honsa obsadil v celkové klasifikaci 7. místo. Jan Stohr skončil na 13. místě. V soutěži týmů skončila Sparta na 3. místě.

V 8. etapě závodníci měli na programu kopcovitou etapu, krátce po startu ujela z pelotonu 15členná skupina spolu s Petrem Fialou, skupina si držela po většinu etapy 2minutový náskok na balík. V pelotonu probíhal po celou etapu urputný boj, kdy nástup střídal nástup. V malém kopci zhruba 15 km před cílem odjela zhruba 10členná skupina hlavních favoritů na celkové pořadí, kde jsme měli Františka Honsu. Peloton je nenechal odjet daleko a 4 kilometry před cílem dojel skupinu favoritů. V úniku se začalo závodit 30 km před cílem, a skupina se zmenšila na pouhých devět členů. Peloton již nestihl tento únik sjet, a tak tito závodníci sprintovali o výhru. Petr Fiala finišoval na 5. místě s náskokem 5 vteřin na balík, kde sprintoval Jan Ryba na 13. místě.

V 9. etapě závodníci absolvovali etapu 130 kilometrů na městském mírně zvlněném okruhu. Závodilo se celkem 8 okruhů. Dvě kola před cílem odjela 6členná skupina s Petrem Fialou. Bohužel nespolupracovala a tak byla dojeta okruh do cíle. Následně odjela další skupina spolu s Tomášem Kalojírosem, ale také byla dojeta. Nakonec došlo na hromadný spurt, ve kterém si nejlépe vedl Jan Stöhr na 14. místě.

Desátou etapou byla časovka na 15,8 km a nejlépe byl hodnocen na 10. místě František Honsa se ztrátou jedné minuty na vítěze, čímž se posunul na celkové 7. místo celkového pořadí před poslední etapou. Druhý nejlepší byl Tomáš Kalojíros na 27. místě se ztrátou minuty a půl na vítěze. Po týmové časovce se tým Sparty posunul na 3. místo v týmové soutěži.

Petr Fiala útočil v poslední etapě na vítězství, dojel čtvrtý. Nechyběl v úniku pěti jezdců, který se vytvořil 25 km před cílem. Skupina si místy vypracovala až 40vteřinový náskok. Peloton dojel únik až na cílové pásce, když se pouze dva sprinteři dostali přes jezdce z úniku.

Výsledky

O víkendu startuje Sparta na posledním silniční závodě v ČR, kterým je Tour de Brdy 5.10.ve 13 hodin ve Strašicích o 10 000 Kč a  Sparťan Tomáš Kalojíros se pokusí počtvrté vyhrát tento závod.

 

  Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste