Nový CUBE STORE u Hradce Králové je teprve druhou specializovanou prodejnou značky CUBE v České republice. Zákazníci v ní naleznou pestrou škálu silničních, horských a trekingových kol i elektrokol, na kterých se mohou přímo na místě svézt. Nechybí ani speciální kolekce kol a oblečení pro děti a ženy. Na své si tak přijdou jak rodiny s dětmi, tak i příležitostní jezdci nebo profesionální cyklisté. Výhodou je také dobrá dostupnost prodejny, nachází se v průmyslové zóně ve Smiřicích přímo u sjezdu č. 104 z dálnice D11.

Majitelkou prodejny je podnikatelka Markéta Pejchová, která má dlouholeté zkušenosti s prodejem cyklistického zboží. Svůj první obchod provozovala v garáži o velikosti 50 m² na okraji Hradce Králové. Spokojenost jejích zákazníků a vášeň pro byznys ji přivedly až k myšlence otevření specializované prodejny značky CUBE, o jejíž kvalitě je sama osobně přesvědčena.

„Celý rok jsem se svým týmem pracovala na otevření nové prodejny. Vybudovali jsme novou halu o rozloze 500 m², investovala jsem do nákupu velkého množství zboží, nabrala nové mechaniky a prodavače. Nicméně výsledkem je krásný, prostorný showroom, ve kterém je k vidění přes 160 různých kol a elektrokol. Součástí je také prostor pro servis a mytí kol. A já věřím, že se naše prodejna stane místem, kam budou lidé jezdit nejen nakupovat, ale také sdílet své cyklistické zážitky,“ sdělila Markéta Pejchová.

loading...

Jeden z jejích motivů pro otevření specializované prodejny byl vzrůstající zájem zákazníků o zboží značky CUBE a možnost se odborněji zaměřit na prodej elektrokol, jejichž popularita roste. S tímto prodejním trendem souhlasí i výhradní dovozce značky CUBE do České republiky: „Množství prodaných kol CUBE v Česku se každoročně navyšuje. Velký nárůst jsme zaznamenali především v oblasti elektrokol, která jsou velmi oblíbená hlavně mezi rekreačními cyklisty. V porovnání s konkurencí totiž nabízí skvělý poměr kvality, ceny a krásného designu,“ dodává Irena Krummerová, jednatelka společnosti Cyklosport RIK.

Značka CUBE byla založena v roce 1993 v Německu a na českém trhu působí od roku 1994. Její produkty lze v Česku zakoupit na více než 50 prodejních místech, z nichž právě dvě jsou specializovanými prodejnami – CUBE STORE Karlovy Vary, CUBE STORE Hradec Králové. V loňském roce firma přemístila část své zahraniční výroby z Asie do západních Čech, kde vytvořila kolem 300 nových pracovních míst. O růstu popularity značky svědčí i množství profesionálních sportovců, kteří ji důvěřují. Například belgický tým Intermarché-Circus-Wanty účastnící se Tour de France nebo britská triatlonistka Lucy Charles-Barclay, světová šampionka v Ironmanu.