Dnešní etapa měřila 192 km, při nichž cyklisté nastoupali 463 výškových metrů. Takže se opět jevila jako příležitost pro sprintery.

Jelo se ovšem za velkého vedra a do cíle jako první dorazila "pouze" 30členná skupina. V ní byla kompletní šestice Mazowsze, 4 lidi tam měl VolkerWessels a estonský Ampler, po 3 Development DSM, nizozemský Metec a Elkov Kasper: 11. Jakub Ťoupalík, 13. Dominik Neuman a 15. Jan Bárta. Alespoň jednoho cyklistu tu mělo celkem 11 týmů, mezi nimi i Topforex ATT Investments Tomáše Bártu.

Jan Bárta (na ilustračním snímku z MČR) je aktuálně nejlépe postaveným cyklistou Elkov Kasper

Tentokrát byl nejrychlejší Van Uden, týmový kolega Pavla Bittnera z Development DSM. Druhé a třetí místo obsadili opět Nizozemci z VolkerWessels, kteří včera v druhé části obsadili první a třetí místo. Těsně pod stupni vítězů se umístil muž ve žlutém Alan Banaszek (Mazowsze).

Hlavní pole dorazilo se ztrátou 39 sekund a v něm všichni ostatní čeští cyklisté včetně Matúše Štočka z Topforexu. Jedinou výjimkou byl Tomáš Jakoubek, který ztratil 3:51 min.

Petr Kaltofen, sportovní ředitel Topforex ATT Investments: "Dnes odjela dvojice a najela až 11 minut. Voster s Mazowsze se dohadovali, kdo to bude sjíždět, ostatní to nechali na nich, jak se dohodnou. Takže nakonec se o sjetí postarali naši kluci Tomáš Jakoubek, který tahal i včera, proto ty ztráty, a Matúš Štoček, kterým později pomohl jeden člověk z Mazowsze. Dojelo se to 30 km před cílem. Pak přišel větrný úsek a Mazowsze to na terezínu roztrhalo. Jirka Petruš do čelní skupiny dovezl Tomáše Bártu. V posledních 5 km už to bylo na Tomášovi. Šlo o technický dojezd, dost se to strkalo."

Tomáš Bárta

Do čela průběžné klasifikace postoupil vítěz dnešní etapy, v jehož držení je i modrý dres pro nejlepšího mladíka. Bodovací soutěž vede Alan Banaszek.

Pavel Bittner (na titulním ilustračním snímku) jako nejlepší z Čechů ztrácí na 5. místě 6 sekund, Jan Bárta na 10. místě 9 sekund a Tomáš Bárta na 11. pozici vévodí 19členné skupině, která má manko 10 sekund. V této skupině jsou i zbylí dva zástupci Elkov Kasper, kteří dnes dojeli v první skupině: Dominik Neuman a Jakub Ťoupalík.

V kategorii do 23 let je Pavel Bittner 3., Tomáš Bárta 4. a Jakub Ťoupalík 6.

V soutěži týmů je Elkov Kasper na průběžném 4. místě se stejným časem jako první VolkerWessels. Topforex ATT Investments je s odstupem 1:18 na 9. místě z 26 týmů.