XC Hynčice 2020 - Mistrovství Olomouckého kraje v MTB

01.08.2020 | TZ organizátora závodu, Foto: Barbora Brandýsová

XC Hynčice 2020 - Mistrovství Olomouckého kraje v MTB

V uplynulém víkendu se konal MTB závod v Hynčicích pod Sušinou, který byl zároveň zařazen jako mistrovství Olomouckého kraje a také mistrovství ČR DEAF pro letošní rok. Body sbírali závodníci i do dvou prestižních pohárů Jesenického Šneka a Šumperského poháru MTB.

Závodilo se v malebném horském prostředí areálu Kraličák, kde zázemí, startovní a cílová aréna byla přímo u stanice vleku. Děti do 10 let soutěžily na dětské sjezdovce a některým dal sklon tratě pořádně zabrat. Mládež od 11 roků až po dospělé muže a ženy si dali pořádně do těla na hlavním okruhu 5 km dlouhém s počátečním stoupáním k horní stanici lanové dráhy, přejezdem k rozhledně Stříbrná Twiggy a sjezdem po singl-trailích k rybníku Úžas. Tento okruh absolvovali závodníci podle kategorií několikrát.

gallery

Závod začal v dopoledních hodinách dětskými kategoriemi, kdy se zúčastnilo téměř sedmdesát mladých bikerských nadějí. Všem devatenácti benjamínkům, tzn. kluci, holky do 4 let na malých kolech i odrážedlech předal pamětní medaile i drobné ceny pan Josef Suchánek, zastupitel města Olomouce a kandidát do podzimních krajských voleb společně s předsedou Olomouckého svazu cyklistiky panem Petrem Šrámkem. Dekorováni ředitelem závodu Romanem Brandýsem byli i nejúspěšnější chlapci a dívky v kategoriích předžáci a malí žáci.

V pravé poledne vyrazil na hlavní trať početný peloton téměř 80 bikerů, mladší a starší žáci, kadeti, ženy, muži-masters. Ve 13:20 odstartovali muži Elite, A, B a junioři na 4 okruhy. Tento čtyřicetihlavý balík předvedl opravdu skvělé technické i výkonnostní kousky.

Tečku za slavnostním ceremoniálem vyhlášením nejlepších ve 14 kategoriích udělala průtrž mračen, doslova “provazy” vody se snesly na závodiště, ale věříme, že padaly kapky štěstí těm, kteří nejen zvítězili, ale i těm, kteří se zúčastnili a těch byl úctyhodný počet 212.

Všem proto pořadatelé děkují za účast a předvedené výkony. V neposlední řadě patří poděkování všem, kteří tvořili pořadatelský tým a také partnerům závodu.

Kompletní výsledky celkově i po kategoriích naleznete zde.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste