Zdeněk Štybar jediným Čechem na Vueltě

20.08.2019 | Marek Matějka

Zdeněk Štybar jediným Čechem na Vueltě

Deceuninck - Quick-Step oznámil nominaci na letošní Vueltu, která začíná už tuto sobotu. Mezi osmičkou vybraných je i Zdeněk Štybar, oproti předchozím očekáváním chybí Petr Vakoč. Štybar tak bude jediným Čechem na startu španělské Grand Tour.

Deceuninck - Quick-Step vybral tým se zaměřením na sbírání etapových vítězství. Nejede Enric Mas, který loni skončil druhý celkově, ale neuspěl na Tour de France a po sezóně odchází do Movistaru. Na celkové pořadí by tak neměl jet žádný ze závodníků belgického celku.

V nominaci jsou Fabio Jakobsen, Max Richeze, Eros Capecchi, Rémi Cavagna, Tim Declercq, Philippe Gilbert, James Knox a Zdeněk Štybar. Český cyklista a jeho belgický kolega Philippe Gilbert budou mít volnost chodit do úniků a útočit v klasikářských dojezdech: "Phil a Štyby vědí, co je potřeba udělat k vítězství v etapě a budou vyhledávat příležitosti v následujících třech týdnech," uvedl Wilfried Peeters, hlavní sportovní ředitel týmu. 

Nedostalo se tak na Petra Vakoče, který se přitom předvedl v dobrém světle na Kolem Polska, kde byl velmi aktivní a v celé sezóně, první po vážném zranění zad, předvádí kvalitní a nadějné výkony. Vakoč se tak už třetí rok za sebou musí obejít bez startu na třítýdenním závodě, což není pro rozvoj závodníka na úrovni WorldTour vůbec dobré. Naposledy startoval na Tour de France 2016. 

Zdeněk Štybar je tak oficiálně jediným českým závodníkem na startu. Vybrán nebyl ani Jan Hirt, Astana bere do Španělska mimořádně silnou sestavu, do které se český vrchař nevešel. Josef Černý byl v širším výběru týmu CCC, ale také polský celek nominoval jiné závodníky. Roman Kreuziger neměl Vueltu vůbec v plánu.   

Deceuninck - Quick-Step na Vueltě pojede především na hromadné dojezdy s Fabiem Jakobsenem. Nizozemského mistra čeká debut na Grand Tour a ve 22 letech patří mezi nejrychlejší sprintery světa. Rozhodně má šanci na etapové vítězství, ale konkurence nebude malá. Favority jsou Sam Bennett a Fernando Gaviria.   

"Vybrali jsme pěkný mix mladých a zkušených závodníků a naším cílem bude útočit na etapy. Fabia čeká první účast na Grand Tour a s pomocí Maxe by neměl v hromadných dojezdech chybět. James Knox to bude brát den po dni a uvidíme, čeho bude schopný v horách. Rémi Cavagna je také schopný zajímavých věcí, jak ukázal na Kolem Kalifornie, zatímco Tim Declercq bude dělat to, co umí nejlépe, bude pracovat na čele pelotonu a stahovat úniky. Dalším zkušeným závodníkem je Eros Capecchi, který může pomáhat v horách a bude radit našim mladým závodníkům," dodal k soupisce Wilfried Peeters. 

Foto Sirotti


  Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


cirkl a andula
Je to chyba-nezajede nic!!! Ale nikdo jiný bohužel není.....
21.08.2019 15:47:11