Basso a Contador chějí dostat svůj tým do World Tour

28.01.2020 | Jiří Vlasák, foto: Getty Images

Basso a Contador chějí dostat svůj tým do World Tour

Alberto Contador a Ivan Basso, bývalí vítězové Grand Tour, mají v úmyslu posunout tým Kometa Xstra, který vedou a provozují, výhledově do úrovně World Tour!

Tým, který letos vstupuje do třetího roku své existence, se od počátku zaměřuje na práci s mladými cyklisty do 23 let. 

A o tom, že se jim práce daří, svědčí přestupy závodníků do World Tour týmů v posledních dvou letech: v Treku letos jezdí Matteo Moschetti (ITA), Juan Pedro López (ESP) a Michel Ries (LUX), přes Tirol KTM se dostal do týmu Bora Patrick Gamper (AUT) a přes development FDJ  postoupil do Bahrainu Kevin Inkelaar (NED), a konečně čerstvou posilou Lotto-Soudal je Stefano Oldani (ITA). A to ještě Isaac Cantón (ESP) odešel do ProTour Burgosu a Samuele Rubino (ITA) do development týmu NTT

Tyto „výchovné“ úspěchy jsou dány určitě i tím, že do týmu přicházejí mimořádně nadaní jezdci a že šéfové mají patřičné kontakty! 

Jedním z hlavních sponzorů je dánský podnikatel John Rasmussen, generální ředitel společnosti Xstra Digital, který v minulosti podporoval tým Tinkoff, v jehož dresu se oba špičkoví cyklisté nedávné minulosti v roce 2015 také potkali. 

V týmu pro rok 2020 je po 4 Španělech a Italech, 2 Maďaři a po jednom Dánovi a Portugalci. Začínají už 30. ledna kompletním programem závodů na Mallorce. 

Za tři roky se tady udělal velký kus práce. Dali jsme dohromady výborný tým závodníků i lidí kolem, máme silné sponzory, kteří nám důvěřují, takže můžeme mít vysoké ambice: chceme výhledově směřovat do kategorie World Tour,“ řekli sedminásobný vítěz Grand Tours Contador a dvojnásobný vítěz Gira a druhý z Tour Basso.

Retro karbonová sedlovka Heylight,...

Dle popisu, délka na foto. Predani Praha 2...

900 ,- Více..

Celoodpružené kolo Rock Machine...

Celo odpružené horské kolo RockMachine...

9999 ,- Více..

PRODÁM KARBONOVÉ SILNIČNÍ KOLO...

Důvod prodeje, nákup nového silničního...

49900 ,- Více..

PLANET X RT 58 na Shimano 105, 54 cm

Silniční kolo pro jezdce cca 165-180...

11000 ,- Více..