Evropské mistrovství MTB 2020 v Monte Tamaro v Monteceneri

31.07.2020 | TZ UEC

Evropské mistrovství MTB 2020 v Monte Tamaro v Monteceneri

Nádherné Monte Tamaro ve městě Monteceneri (Švýcarsko) bude hostit Evropské mistrovství MTB 2020 juniorů, U23 a elity od 15. do 18. října.

Mistrovství Evropy MTB je jednou z nejdůležitějších událostí v mezinárodním kalendáři a Cross-Country disciplína je součástí programu Olympijských her. Soutěžní klání ve Švýcarsku přiláká mnoho fanoušků a bude z něj rozsáhlé televizní zpravodajství od společností Eurovision.

Za čtyři dny se zúčastní závodů více než 400 závodníků z přibližně 35 zemí a bude se soutěžit o 9 titulů evropských mistrů: šest v cross-country (junioři/ky, U23, elita muži a ženy), jeden v Team Relay a dva v Eliminatoru (muži a ženy).

Rocco Cattaneo, předseda UEC: „Přidělení evropského šampionátu MTB 2020 do Švýcarska je pro UEC dalším krokem vpřed během mimořádně obtížné sezóny v důsledku zdravotní krize Covid-19. Během přerušení sezóny a zrušení mistrovství původně plánovaného v rakouském Grazu jsme úzce spolupracovali s Mezinárodní cyklistickou unií (UCI) na změně termínu akce v mezinárodním kalendáři a také jsme zahájili hovory pro zajištění vysoké úrovně organizace tohoto mistrovství. Díky dalším závodům, zejména Tamaro Trophy, závodu 1. třídy, který závodníci a odborníci od roku 2013 považují za jeden z nejprestižnějších v mezinárodním kalendáři, získal Velo Club Monte Tamaro velké zkušenosti během několika let a tuto zkušenost posíiuje také cenná podpora od Swiss Cycling. Skvělá podívaná na terénní disciplíny, okruh a ohromující pozadí Monte Tamaro učiní toto mistrovství Evropy MTB opravdu jedinečným. Rádi bychom poděkovali Velo Clubu Monte Tamaro, jeho prezidentovi Marzio Cattanimu, Swiss Olympic, Swiss Cycling a jejim týmům i švýcarské armádě za fantastickou podporu. Všichni již pilně a s velkou vášní připravují tuto důležitou událost a jsou připraveni předvést světu výsledky své tvrdé práce od 15. do 18. října, díky čemuž jsme hrdí na to, že je můžeme mít jako členy velké evropské cyklistické rodiny.

Všechny podrobnosti (okruh, technický rozpis a další informace) budou zveřejněny během několika příštích dnů na webových stránkách.

Helma ABUS Gamechanger

Prodám špičkovou helmu ABUS Gamechanger...

3500 ,- Více..

Silniční kolo Cipollini RB1K

Velikost: 57. Špičkový stav, bez jediného...

119990 ,- Více..

Bianchi Sprint Shimano 105

K prodeji předváděcí silnička. Model 2020 v...

59900 ,- Více..

Kalas Denim Blue XL

Prodám zimní bundu Kalas Denim Blue...

900 ,- Více..