Po čtvrté etapě figuroval na 2. místě průběžného pořadí, když ztrácel pouhých 6 bodů na průběžně vedoucího Slovince Matevže Govekara. Soustředěným a odvážným výkonem za podpory dalších tří týmových kolegů se mu podařilo získat tři kola náskoku, čímž si ještě před závěrečnými dvěma dvojnásobně bodovanými sprinty zajistil celkové vítězství.

Tyto poslední bodovací sprinty v 500. a následujícím +1 kole však rozhodli o pořadí na dalších místech. Na druhém místě celkového pořadí skončil izraelský rychlík Itamar Einhorn, až na bronzovou příčku spadnul Matevž Govekar v zeleném dresu slovinské reprezentace a těsně pod stupni vítězů dojel Rakušan Valentin Gotzinger. Nejlepším Čechem se stal na 7. místě Adam Křenek z pořádajícího týmu TJ Favorit Brno.

Malcharek absolvoval závod o celkové délce 200,4 km průměrnou rychlostí přes 48,7 km/h a stal se po dlouhých dvaatřiceti letech dalším německým dráhařem, který tento závod opanoval. Před ním to byl v roce 1990 stříbrný medailista z OH v Soulu Carsten Wolf.

Velkou porci smůly si vybral obhájce vítězství z roku 2019 a průběžně vedoucí závodník po první a třetí etapě Ital Matteo Donega, který se ve čtvrté etapě zamotal do hromadného pádu a způsobená zranění mu nedovolila dále pokračovat.

V ženské kategorii nenašly přemožitelky rakouské dráhařky Kathrin Schweinbergerová a Verena Eberhardtová. Na stupních vítězů je pak doplnila Kateřina Kohoutková z Dukly Praha. Papírové předpoklady v juniorském závodě na 300 + 1 kolo potvrdili prostějovští cyklisté Matyáš Koblížek s Radovanem Štecem, třetí byl v této kategorii Slovinec Natan Gregorčič.

Celkem se závodu 500 + 1 kolo: Velká cena ZEMAKO včetně mládežnických kategorií zúčastnilo rovných 200 závodníků. Ozdobou podniku byla účast cyklistů z osmi států světa – Bulharska, Itálie, Izraele, Maďarska, Německa, Polska, Rakouska, Slovenska a Slovinska.