Sezona je za dveřmi. Hirt si zpestřil závěrečnou fázi přípravy virtuálním závodem a už vyhlíží italské Giro

10.01.2023 | TZ Media:list

Sezona je za dveřmi. Hirt si zpestřil závěrečnou fázi přípravy virtuálním závodem a už vyhlíží italské Giro

Už za necelé dva týdny vstoupí cyklista Jan Hirt do nové sezony. Závěrečnou fázi přípravy si člen týmu Soundal – Quick-Step zpestřil virtuálním závodem, který v pondělí 9. ledna uspořádal cyklistický klub L27. Nejlepší český cyklista současnosti, který v loňském roce ovládl i jednu z etap slavného Gira D´Italia, v něm poměřil síly s téměř osmi desítkami cyklistických nadšenců.

Virtuální závod zavedl účastníky na jihoafrické pobřeží Cape Whale v horském průsmyku Clarence Drive, kde absolvovali porci 21 kilometrů na trati s převýšením 303 metrů. Dle předpokladů ho opanoval právě závodník týmu Soundal – Quick-Step, který protnul cílovou pásku jako nejrychlejší z celkového počtu 75 účastníků v čase 34:05 minuty. 

S podobným typem závodu nemám příliš zkušeností. O to větším a milejším překvapením pro mě bylo, jak početná a kvalitní konkurence se sešla. Koneckonců odpovídalo tomu i zvolené tempo, které bylo až nečekaně vysoké. Pro mě osobně se tak jednalo o příjemný trénink a zajímavé zpestření přípravy. Jsem rád, že jsem mohl být součástí takové akce,“ pochvaloval si Jan Hirt, který závod absolvoval přímo v prostorách showroomu L27 na pražském Vyšehradě, kde před začátkem závodu od zástupců klubu převzal také klíče od nového osobního automobilu.

Honza Hirt je nejen českou cyklistickou jedničkou, ale i naším ambasadorem, kterého se od počátku spolupráce snažíme maximálně podporovat v jeho kariéře profesionálního sportovce,“ řekl za klub L27 René Andrle a doplnil: „Prostřednictvím různých typů akcí se zároveň snažíme přiblížit nadšencům svět velké cyklistiky. Tento závod, ve kterém se mohli účastníci poměřit s momentálně nejlepším českých cyklistou, byl naší premiérou. Chtěl bych moc poděkovat zúčastněným, speciálně pak Honzovi za jeho účast i to, jak k závodu přistoupil,“ konstatoval za pořádající klub L27 René Andrle s tím, že v průběhu roku jsou v plánu například i výjezdy na závody Grand Tour. 

Na nich hodlá uspět i Hirt. Prioritou pro něj i celý tým Soundal – Quick-Step je italské Giro, kde třicetiletý závodník v loňském roce slavil etapový triumf. „Jsme velký tým, který má ve svém středu aktuálního mistra světa. Tomu odpovídají i naše ambice. Jako tým bychom na Giru rádi zaútočili na celkové vítězství a osobně se budu snažit udělat maximum, abych ke splnění tohoto cíle přispěl,“ dodal Jan Hirt.

Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equinox
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE