Velodrom v Brně uzavřel domácí sezónu dráhových OpenAir závodů

27.09.2020 | TZ TUFO PARDUS Prostějov

Velodrom v Brně uzavřel domácí sezónu dráhových OpenAir závodů

Brněnský velodrom hostil ve dnech 24. - 26. září třídenní klání dráhových cyklistů. Program odstartoval ve čtvrtek UCI závodem 1. kategorie GP Favorit Brno, pokračoval páteční Přilbou Moravy v novém formátu a také jako součást kalendáře UCI. Třídenní dráhové klání vrcholilo v sobotu závodem MČR v madisonu pro všechny kategorie. Pro kategorii mužů Elite, byl v programu ještě mistrovský závod ve scratchi. Modrožluté barvy TUFO PARDUS Prostějov samozřejmě nemohli chybět.

Čtvrteční závod GP Favorit Brno byl nově zařazen 1.kategorie závodů kalendáře UCI, což na start přivedlo opravdu silnou konkurenci. V programu byl bodovací závod dvojic, tedy populární madison. Nejlépe si v silné mezinárodní konkurenci vedl Daniel Babor, který se svým reprezentačním kolegou Petrem Kelemen předvedli skvělou formu a před blížícím se ME v italské Fiorenzuole obsadili ve tvrdé konkurenci druhé místo. Sklonit se museli pouze před Belgickou dvojicí De Vylder-Hesters. V juniorském madisonu obsadila prostějovská dvojice Petr Kovařčík-Radek Vlček příčku sedmou.

Páteční Přilba Moravy dostala nový, zdařilý formát. Byla zařazena taktéž do kalendáře UCI a na místo klasické bodovačky se jelo olympijské omnium. Výjimku tvořily kategorie od juniorů níže, které si střihli podobně jako v minulých letech bodovačku. I v tomto závodě navázala na výborné výsledky z poslední doby Gabriela Bártová, když vybojovala druhé místo mezi juniorkami. Vítězkou se stala Nikola Wielowska z Polska. V elitní mužské kategorii si dan Babor přijel pro solidní 11. příčku. Další Prostějováci René Smékal a Tomáš Bárta obsadili 22. respektive 25. pozici.

Mezi mládežníky se blýskl Matyáš Koblížek, který nenašel přemožitele mezi kadety. Dobře si v kadetech ještě vedl Pavel Novák na pátém místě a Vojta Koblížek na sedmém. Ve smíšené kategorii žaček a kadetek obsadila velmi solidní pátou příčku Patricie Müllerová.

Sobota už byla čistě česká, ale doplněna silným akcentem bojů o domácí mistrovské medaile. V programu posledního letošního OpenAir dráhového šampionátu byl madison pro všechny kategorie a elitní muži si ještě rozdělili medaile ve scratchi. Právě scratch obstaral úvod programu a modrožlutí tufáci brali double. Zlato a mistrovský titul bral Tomáš Bárta, stříbro si vzal přehledem Daniel Babor. Po scratchi mužů následovaly mistrovské závody v madisonu. A také prostějovské mládí bralo medaile. 

V kadetech dvojice Radovan Štec-Matyáš Koblížek vybojovala mistrovský titul a to je ještě na bronzovém stupínku jistila dvojice Pavel Novák-Vojtěch Koblížek. V kombinované kategorii žaček a kadetek brala stříbro Patricie Müllerové, jejíž partnerkou byla Adéla Marková z pražské Dukly. Mezi juniory si po solidním výkonu pověsili bronzové medaile Radek Vlček s Petrem Kovařčíkem. Mezi žáky se museli spokojit s nepopulární bramborou Samuel Jurica se svým parťákem Filipem Novákem. 

Madison elitních mužů se pro prostějovské barvy v první polovině nevyvíjel úplně příznivě, ale finále přeci jen patřilo prostějovským! Zlaté medaile a mistrovské dresy si oblékli Daniel Babor a René Smékal. 

Celé třídenní klání na brněnském velodromu mělo vysokou úroveň. Naši závodníci napříč věkovými kategoriemi předváděli skvělé výkony. Zejména výkony Dana (Babor) a Gábiny (Bártová) jsou dobrým příslibem pro blížící se mistrovství Evropy na dráze v italské Fiorenzuole.“  Hodnotí závěrem sportovní ředitel TUFO PARDUS Prostějov Michal Mráček.

SPECIALIZED CROSSTRAIL Expert reflex L...

velikost 19" L - na cca 170-185cm, záruka...

29999 ,- Více..

Author Horizon ASL, 1x 19", SLEVA

Author Horizon ASL, 1x velikost 19" na cca...

10990 ,- Více..

Specialized Turbo Vado 1.0 2019, vel. M...

Luxusní dámské elektrokolo Turbo Vado...

55000 ,- Více..

Haibike SDURO 4.0, vel. M, VÝPRODEJ

Nové krosové elektrokolo se středovým...

40900 ,- Více..