Vlasov potvrdil na Mont Ventoux skvělou aktuální formu

06.08.2020 | Jiří Vlasák, foto: Sirotti, Mont Ventoux Dénivelé Challenges

Vlasov potvrdil na Mont Ventoux skvělou aktuální formu

Alexandr Vlasov z týmu Astana potvrdil vítězstvím na Mont Ventoux Dénivelé Chalenge výbornou aktuální výkonnost, kterou předvedl před pár dny na La Route d´Occitanie. Naopak Nairo Quintana, který předváděl famózní formu na jaře, skončil až na 8. místě.

Extrémní z pohledu převýšení jednorázový závod kategorie 1.1 Mont Ventoux Dénivelé Challenges se jel teprve podruhé. Je určen samozřejmě výhadně lehounkým vrchařům.

Letos byl nejlepší Alexandr Vlasov (na titulním snímku z vítězné etapy na Tour de La Provence), 24 letý Rus, od tohoto roku nováček v dresu Astany. Letos se mu zatím mimořádně daří. Již před přerušením sezóny dojel druhý na Tour de La Provence za vítězným Quintanou, po restartu sezóny třetí za Bernalem a Sivakovem na La Route d´Occitanie. A nyní si tedy připsal další cenný výsledek.

Loni se na Mont Ventoux dařilo Romainu Bardetovi, když skončil hned za vítězným Jesúsem Herradou. Letos po pádu na Occitanii se necítí dobře a v nominaci byl nahrazen jiným kolegou.

Závod je natolik extrémní svým profilem a závěrem, kdy je nutno vyjet až na samý vrchol Mont Ventoux, že se dojíždělo po jednom. Richie Porte (Trek-Segafredo) na druhém místě zaostal za vítězem 18 vteřin, třetí Guillaume Martin (Cofidis) už bez vteřiny minutu.

Nairo Quintana na 8. pozici dostal od Vlasova téměř dvě minuty. Jako obvykle jsou dvě možnosti: o svou jarní výkonnost přišel, nebo je v plné a řízené přípravě na Tour de France a toto pro něj byl pouze přípravný závod. Uvidíme.

Nairo Quintana před startem závodu.

Prodám dámské městské kolo Galaxy Porta

kolo je v dobrém stavu s pravidelnou...

3000 ,- Více..

Řídítka Force a představec Ritchey WCS

Prodám: Řídítka Force šířka: 44 cm cena: 400...

700 ,- Více..

Garmin Edge 520 plus

Nový/zabalený... Včetně hrudniho pásu 5900kč.

4799 ,- Více..

Převodníky Shimano 105 R7000 50x34

Prodám Převodníky Shimano 105 R7000 50x34...

1100 ,- Více..