Bahamontes vzdává hold Poulidorovi

13.11.2019 | Jiří Vlasák, foto: Sirotti

Bahamontes vzdává hold Poulidorovi

První španělský vítěz Tour de France (1959) Federico Martín Bahamontes (na snímku vlevo) vzdal hold dlouholetému soupeři Raymondovi Poulidorovi a označil ho za „velkolepého a srdečného člověka“.

„Orel z Toleda“, jak se dnes 91 letému Bahamontesovi říkalo, je považován za jednoho z nejlepších vrchařů historie. S Poulidorem svedl mnoho cyklistických bitev. Za nejvýznamnější je považována Tour de France z roku 1964, kdy spolu svedli epické bitvy především v Pyrenejích. Tento ročník nakonec ovládl Anquetil pouhých 55 sekund před Poulidorem a necelých 5 minut před Bahamontesem, který získal dres nejlepšího vrchaře, což se mu na Tour podařilo během kariéry celkem šestkrát. 

„Poulidor měl stejně jako já velmi dlouhou kariéru a jako člověk byl výjimečný a odlišný od Anquetila, který byl občas docela zvláštní. I proto byl „Poupou“ ve Francii tak milován“, říká Bahamontes, který má ještě 2. místo z Tour z roku 1963 a dva dresy nejlepšího vrchaře z Vuelty. Grand Tour ale vyhrál pouze v onom roce 1959.  

Poulidor byl šťastný člověk i proto, že se dožil doby, kdy slávu cyklistického rodu šíří po světě i nadále jeho vnuk Mathieu Van der Poel!

 

Elektrokolo 4EVER Ennyx 3 29 2019 vel....

Prodám nové elektrokolo značky 4EVER model...

48790 ,- Více..

Corratec CCTteam - L/XL, sada Ultegra...

Kolo má celokarbonovy ramovy set a kvalitní...

25000 ,- Více..

Prodám Author Basic ASL vel. 20"

Prodám málo používané kolo Author Basic ASL....

3500 ,- Více..

Přenosná myčka Airace Dirt Worker...

Prodám přenosnou myčku Airace Dirt Worker...

1500 ,- Více..