Malaysian International Classic Race (1.1) - Le Bon (B&B)

15.02.2020 | Jiří Vlasák, foto: Sirotti

Malaysian International Classic Race (1.1) - Le Bon (B&B)

Když už řada týmů cestovala takovou dálku, jako přídavek zorganizovali v Malajsii po Tour de Langkawi ještě premiérově jednorázový závod. Jeho druhá polovina se odehrála na totožném okruhu jako poslední etapa Langkawi, přičemž celkově šlo o hodně zvlněnou etapu. Chuť si spravili v B&B, když vyhrál Le Bon.

Na start se postavila většina těch, co absolvovali Tour de Langkawi. Výjimkou byly domácí týmy, takže např. celkový vítěz Langkawi Celano (Sapura) a vítěz dvou etap Saleh (Terengganu) na startu chyběli. Ale NTT samozřejmě postavilo všech šest mužů, kteří do Malajsie cestovali.

Jelikož se jednalo o jednorázovku, jelo se na klasikřském okruhu a po náročném etapáku, do cíle dorazilo pouhých 28 cyklistů ze 126 startujících. Z některých týmů se do cíle nepodíval nikdo. Jiné týmy vzaly závod jako příležitost se revanšovat za předešlý etapák, nebo získat další úspěch a body a nebo jen kvalitně potrénovat.

V cíli se nejprve objevila dvojice Le Bon a Jesse Ewart (Sapura), za nimi pár vteřin stíhací 13 členná skupina, z níž byl nejrychlejší Lucas De Rossi (Nippo). Zbytek pak už dojížděl po jednotlivcích se stále nárůstající ztrátou.

Johan Le Bon je zkušený 29 letý francouzský cyklista s 5 letou zkušeností ve World Tour FDJ a 6 vítězstvími v UCI závodech, z nichž nejcennější je etapa na Eneco Tour (WT) v roce 2015.

Pro sprintery byl tentokrát závod příliš náročný, takže žádný z nich se neprosadil a ani se jich moc nedostalo do cíle. Výjimkou byli Max Walscheid (NTT) a Ricardo Minali (Nippo), ovšem dorazili se ztrátou na čelo závodu.

B&B mělo v první skupině ještě Cyrila Gautiera (9.)

Vůbec se neprosadili cyklisté z Androni a Bardiani. Vini Zabú mělo vepředu Francesca Manuela Bongiorna (13.). Vážněji k závodu přistoupili v Nippo, kdy kromě De Rosiho a Minaliho dokončil v první skupině ještě Hideto Nakane (11.).

Z NTT dokončili tři cyklisté. Jediný Louis Meintjes v první skupině (14.). Battistella dojel do cíle, ale jěště mnoho minut za Walscheidem.

Sapura potvrdila svou dominanci, když kromě druhého v cíli Ewarta měla v první skupině ještě další dva lidi a jen s malou ztrátou na ně dojel vítěz vrchařské soutěže z Langkawi  Mohd Zariff.

Kliky SACHS + osa

Málo ježděné kliky SACHS – forged – 170 BSC....

700 ,- Více..

Apache Matto MX - NOVÉ

Velikost rámu - L (21") Původní cena: 49...

42990 ,- Více..

Koupím Canyon Spectral AL 5.0

Dobrý den, koupím Canyon Spectral AL 5.0,...

40000 ,- Více..

Superior SE 29(od 16.3.2020 MIMOŘÁDNÁ...

AKČNÍ CENA - SLEVA 40% Zcela nové nejeté...

10194 ,- Více..