Michael Boroš do Elkov Kasper

24.11.2021 | Jiří Vlasák, ČEZ Cyklo Team Tábor, Olymp

Michael Boroš do Elkov Kasper

To, co se už nějaký čas šuškalo v cyklistické komunitě, bylo dnes oficiálně potvrzeno. Michael Boroš, česká cyklokrosařská jednička, přestupuje do silničního týmu Elkov Kasper.

Elkov Kasper přišel po skončení sezóny o dva mimořádně silné jezdce, Michala Schlegela a Michaela Kukrleho. Oba postoupili o schod výše, konkrétně do Caja Rural - Seguros RGA, resp. Gazprom - RusVelo. Oba získali kontrakt na dva roky. Odešel i Petr Kelemen do kontinentálního Swiss Racing Academy. A v 38 letech se rozloučil s profesionální cyklistikou Alois Kaňkovský. 

V sestavě Elkov Kasper je pro rok 2022 nahradí Daniel Babor a Filip Řeha z Tufo Pardus Prostějov a 18letý Tomáš Obdržálek z Mapei Merida Kaňkovský. Čtvrtou posilou je tedy Michael Boroš, který se k týmu oficiálně připojí po skončení cyklokrosové sezóny od 1. března 2022. 

Michaelovi bylo v srpnu 29 let. V letech 2015 až 2018 jezdil v belgických cyklokrosařských týmech a kvalitní silniční program mu v hlavní sezóně jeho specializace zpočátku prospíval. S odchodem z Belgie se sice zařadil mezi nejužší českou cyklokrosařskou špičku, ale ta už delší dobu za světovou dost zaostává. 

Uvidíme, jak změna Michaelovi prospěje. Dá se však předpokládat, že k lepšímu.